Koronawirus nie oszczędza najlepszychFot. Pixabay.com/_Alicja_

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Koronawirus nie oszczędza najlepszych mieszkańców naszej planety. Niedawno jego ofiarą padł prawdziwy bohater. A nie musiało się to tak skończyć.

Koronawirus jest najgroźniejszy dla seniorów oraz osób, które już na coś chorują, choć czasem nawet same o tym nie wiedzą. W tym przypadku nie było inaczej, ponieważ śmierć poniósł 62-latek, który miał pełne prawo ukryć się przed groźnym drobnoustrojem, lecz zamiast tego postanowił walczyć z epidemią na pierwszej linii frontu. I właśnie ta walka okazała się dla niego ostatnią.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

Koronawirus przyczyną śmierci lekarza

James „Charlie” Mahoney był zasłużonym lekarzem z Nowego Jorku. Zanim rozpoczęła się pandemia, planował przejście na emeryturę. W styczniu wrócił z rejsu po Karaibach, podczas którego świętował koniec swojej długiej kariery zawodowej.

Przepracował niemal 40 lat na oddziale intensywnej terapii, gdzie leczył m.in. chorych na HIV/AIDS, świńską grypę, a także rannych w atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Kiedy słynna epidemia dotarła do USA i Nowego Jorku, kierownictwo jego szpitala pozwoliło starszym lekarzom odejść z pracy. Mahoney nie skorzystał jednak z tej oferty. Nie chciał biernie się przyglądać, lecz walczyć na pierwszej linii frontu. I walczył aż do połowy kwietnia, kiedy dostał gorączki. Od tej chwili jego stan zaczął się pogarszać.

Lekarz wiedział, że choruje na Covid-19 i do końca nalegał, by leczyć go w państwowym szpitalu na Brooklynie, z którym związany był od lat. Dopiero kiedy jego stan stał się naprawdę ciężki, został przeniesiony do szpitala na Manhattanie, który dysponuje lepszym sprzętem. Tam 62-latek zmarł w otoczeniu przyjaciół.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Na jego cześć utworzono specjalną zbiórkę na portalu crowdfundingowym. Zgromadzone środki zostaną przekazane na pomoc młodym afroamerykańskim lekarzom, z której to społeczności wywodził się Mahoney i dla której był autorytetem, a teraz został prawdziwym bohaterem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła

Źródło: RMF FM

Następny artykuł