koronawirus trzeci stopienFot. Pixabay.com/jstarj

Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże

Koronawirus jest powodem wprowadzania licznych obostrzeń w Polsce i na świecie. Ogłoszono właśnie trzeci stopień ostrzeżenia, który dotknie wszystkich, a w szczególności podróżnych. Wiadomość została potwierdzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Koronawirus w Polsce przyspiesza. Niemal każdego dnia liczba nowych zakażeń wzrasta. W związku z tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowało wprowadzić trzeci stopień ostrzeżenia. Oznacza to liczne zmiany przede wszystkim dla podróżnych.

Premier nie ma złudzeń, wstrząsające słowa o kolejnym lockdownie Polski. Wiele osób łapie się za głowyPremier nie ma złudzeń, wstrząsające słowa o kolejnym lockdownie Polski. Wiele osób łapie się za głowyCzytaj dalej

Koronawirus. MSZ wprowadza trzeci stopień ostrzeżenia

Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk poinformował o wprowadzeniu trzeci, globalny poziom ostrzeżenia dla podróżujących. Jest to związane z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Wiceminister apeluje, aby nie podróżować, o ile nie musimy.

– Jednak w związku z tym, że w ostatnich dniach ta intensywność pandemii przyspieszyła, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu globalnego trzeciego poziomu ostrzeżenia, czyli nie podróżuj wtedy, kiedy nie jest to konieczne – powiedział Wawrzyk na briefingu prasowym w Warszawie.

Z ostatniej chwili: cały kraj ma przejść testy na wirusa. Niesłychana akcja u sąsiada PolskiZ ostatniej chwili: cały kraj ma przejść testy na wirusa. Niesłychana akcja u sąsiada PolskiCzytaj dalej

Piotr Wawrzyk zaapelował również do osób które w najbliższym czasie wybierają się w podróż o przemyślenie jeszcze swojej decyzji. Prosi o przełożenie wyjazdu, o ile nie jest to absolutnie niezbędne z przyczyn rodzinnych, zawodowych lub innych dla nich istotnych.

– Oczywiście za każdym razem ocena konkretnej sytuacji należy do osoby, która udaje się w podróż. My ze swej strony jednak uczulamy na to, że udanie się do innego kraju może wiązać się z koniecznością poddania się wymogom krajowym w zakresie epidemii, czyli na przykład kwestii kwarantanny, samoizolacji bądź przeprowadzenia określonych badań na zlecenie władz państwa, w którym będziemy – zaznaczył.

Porażające informacje o końcu pandemii. Wielu będzie rozczarowanych, zwłaszcza turyściPorażające informacje o końcu pandemii. Wielu będzie rozczarowanych, zwłaszcza turyściCzytaj dalej

Przypomniał również, że jeżeli decydujemy się na wyjazd za granicę, należy bezwzględnie przestrzegać zasad reżimu sanitarnego w danym kraju. Przypomniał jednocześnie, że przejścia graniczne w większości pozostaną otwarte. Należy jednak pamiętać, że Polska częściowo zamknęła granice.

Dzisiaj grzeje: 1. Już pewne. Znów potrzebne będą paszporty, aby przekroczyć granicę. Polaków czekają wielkie zmiany
2. Ojciec Romana Giertycha przerywa milczenie. Ujawnił ukrywane dotąd fakty
3. Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedzieć

– Zamykanie lub otwieranie granic, to nie jest kompetencja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. My wydajemy rekomendację dla naszych rodaków polegającą na tym, żeby zastanowili się, czy naprawdę muszą udawać się w podróż zagraniczną – powiedział Wawrzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky i malutkie kociątko zbliżają się do siebie. Mogło się skończyć tylko jednym
  2. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  3. Druzgocące doniesienia. Żona Krzysztofa Krawczyka potwierdziła odejście muzyka. A miał wyruszyć w ostatnią muzyczną podróż po świecie
  4. Uwaga, zima uderzy w Polskę szybciej niż kotokolwiek się spodziewa. Lekko nie będzie
  5. Wyciekły szczegóły ślubu Wojciechowskiej i Kossakowskiego. Miejsce może rozczarować
  6. Pacjent wyszedł tylko do toalety. Kilka dni później znaleziono jego ciało, co się stało?

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł