Koronawirus wciąż wielkim problememPixabay.com/icsilviu

Potwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmuje

Koronawirus wciąż jest ogromnym problemem. Świat zmaga się z pandemią już od kilku miesięcy. Niestety, Światowa Organizacja Zdrowia nie ma dobrych wieści. Odnotowano nowy rekord zachorowań.

Koronawirus zdecydowanie zawładnął 2020 rokiem. Pandemię ogłoszono w marcu, a od tamtej pory sytuacja nie uległa polepszeniu. Jakiś czas temu zaczęły się pojawiać coraz gorsze statystyki. Teraz Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że odnotowano nowy, dobowy rekord zachorowań. O jakiej liczbie osób mowa?

Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicyPolsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicyCzytaj dalej

Koronawirus. Nowy rekord zachorowań

WHO informuje, że jest nowy rekord dziennego przyrostu zakażeń koronawirusem na całym świecie. 307 930 przypadków zakażenia potwierdzono w niedzielę. To dane z poprzednich 24 godzin. W sumie na całym świecie koronawirusem zakaziło się już 28,79 milionów osób.

Najwięcej nowych zachorowań odnotowano w Indiach, USA i Brazylii. W kraju azjatyckim pojawiło się 94 372 nowych chorych, w Stanach Zjednoczonych było to 45 523 i w Brazylii 43 718 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Światowa Organizacja Zdrowia podała także informacje o zgonach. W ciągu ostatniej doby z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło 5537 osób. Od początku pandemii z powodu wirusa zmarło aż 917 417 chorych. W USA i w Indiach potwierdzono ponad 1000 przypadków śmiertelnych w przeciągu 24 godzin. W Brazylii było to 874 ofiar.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Wcześniejszy dobowy rekord zachorowań wynosił 306 857 przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała go 6 września, a więc zaledwie tydzień wcześniej. Najwięcej zgonów jednego dnia było 17 kwietnia. Zmarło wtedy 12 430 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Polsat News

Następny artykuł