koronawirus będzie jesieniąFot. Flickr.com Kancelaria Premiera

Szumowski mówi, co się będzie działo jesienią w Polsce. Niczego nie ukrywał

Koronawirus podczas jesieni może stać się jeszcze większym problemem. Specjaliści zapowiadali drugą falę zachorowań w tym okresie. Łukasz Szumowski ponownie pojawił się w mediach po przerwie i opowiedział, co może się wydarzyć w ciągu najbliższych miesięcy. Skomentował obecną sytuację związaną z epidemią i zdradził swoje plany.

Koronawirus wraz z rozpoczęciem września zaczął powodować nowe problemy. W szkołach, w których pojawiają się osoby zarażone, wprowadza się kwarantannę i przechodzi się na nauczanie zdalne lub mieszane. W całym kraju nadal odnotowujemy wyraźny wzrost zakażeń, który zdecydowanie przewyższa poziom z początków epidemii. Komentarza odnośnie aktualnej sytacji udzielił Łukasz Szumowski.

Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanieJest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanieCzytaj dalej

Dla byłego ministra zdrowia koronawirus na moment zszedł na dalszy plan. Po rezygnacji ze stanowiska Łukasz Szumowski udał się na urlop, podczas którego pływał jachtem po Oceanie Atlantyckim. Po długiej przerwie kardiolog wreszcie ponownie pojawił się w mediach i odpowiedział na pytania związane zarówno z obecnym stanem epidemii, drugą falą zarażeń oraz planami na przyszłość polityka.

Koronawirus w Polsce. Jak obecną sytuację ocenia Łukasz Szumowski?

Podczas rozmowy z RMF FM Łukasz Szumowski został zapytany o to, czy koronawirus stanie się jesienią jeszcze większym problemem. Były minister zdrowia usłyszał pytanie o drugą falę zarażeń - czy będzie groźniejsza niż pierwsza? Szumowski przyznał, że nadal trudno jest udzielić konkretnej odpowiedzi, ale trzeba brać pod uwagę ryzyko kulminacji SARS-CoV-2 oraz grypy.

- To jest słowo trudne i nie wiem, czy odpowiednie. Z jednej strony mamy ryzyko grypy i koronawirusa razem wziętych, a z drugiej strony mamy już wypracowane narzędzia: bardzo dużą liczbę laboratoriów, odpowiednią liczbę testów, miejsca w szpitalach jednoimiennych, oddziałach zakaźnych, wiedzę, jak postępować z pacjentami, miejsca izolacji w szpitalach normalnych - słowa Szumowskiego cytuje Wirtualna Polska.

Bez względu na to, czy koronawirus będzie groźniejszy jesienią, czy też nie, Łukasz Szumowski otwarcie przyznał w rozmowie z dziennikarzem, że zamierza zaszczepić się na grypę. Polityk wspomniał także o swoich planach na przyszłość. Chociaż Szumowski zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia, to nadal pozostaje w klubie. Zapewnił jednak, że nie będzie zawodowym posłem i wróci do pracy w instytucie kardiologii.

Dzisiaj grzeje: 1. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
2. Życie Tomasza Komendy zmieni się o 180 stopni. Właśnie przekazał nowinę

Wraz z nadejściem jesieni pojawia się coraz więcej pytań o to, czy koronawirus będzie rozprzestrzeniał się bardziej dynamicznie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak Łukasz Szumowski skomentował aferę medialną związaną z jego urlopem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie
  2. Zmarła gwiazda serialu "Gra o tron". Cały świat w żałobie po śmierci wybitnej aktorki
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł