Koronawirus zaatakował Boliwięfot. flickr/ Wisconsin National Guard (zdjęcie podglądowe)

Prezydent ma koronawirusa. Niepokojące wieści ze świata. Epidemia wymyka się spod kontroli

Koronawirus jest już na świecie od pół roku. Z dnia na dzień zakażonych i ofiar jest coraz więcej. Przed covid-19 nie uchronią się nawet głowy państwa, które coraz częściej uzyskują pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Koronawirus jest już na świecie od pół roku. Naukowcy robią, co mogą, aby jak najszybciej wynaleźć szczepionkę, która pomoże światu zwalczyć pandemię. Obecnie największym ogniskiem koronawirusa są Sany Zjednoczone oraz Ameryka Południowa. Codziennie docierają do mediów dramatyczne informacje ws liczby osób zarażonych i zgonów. Jak się okazuje, nawet rządzący nie uciekną przed niebezpieczeństwem. Kolejna głowa państwa potwierdziła obecność Covid-19 w swoim organizmie.

Koronawirus na pogrzebie legendy Zakopanego. W uroczystości brało udział setki osób. Skala dramatu może być porażającaKoronawirus na pogrzebie legendy Zakopanego. W uroczystości brało udział setki osób. Skala dramatu może być porażającaCzytaj dalej

Prezydent zarażony koronawirusem

Jak podaje Polsat News, u kolejnej głowy państwa potwierdzono pozytywny wynik testu na koronawirusa. Tę wiadomość potwierdziła na Twitterze sama Jeanine Anez, czyli tymczasowa prezydent Boliwii, która otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Polityk zapewnia, że czuje się dobrze i nie zamierza rezygnować z pełnienia swoich obowiązków. Wszystko jednak będzie odbywało się w pełnej izolacji.

- Jestem pozytywna na Covid-19, nic mi nie będzie, będę pracować w izolacji. Razem pójdziemy do przodu. Poddam się 14-dniowej kwarantannie, a potem zrobię kolejny test. Czuję się dobrze, czuję się silna - napisała na Twitterze 53-letnia polityk Boliwii, która tymczasowo pełni rolę prezydenta.

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyny przypadek pozytywnego wyniku na Covid-19 w boliwijskim rządzie. Tydzień temu koronawirusa potwierdzono u minister zdrowia Boliwii.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął zaskakującą decyzję ws bonu turystycznego. Pomysł może nie spodobać się Polakom
2. Zaskoczeń przy bankomatach ciąg dalszy. Nie tylko nowe banknoty wywołały poruszenie, NBP rozwiewa wątpliwości

Koronawirus w Boliwii

Boliwia, tak samo, jak inne kraje Ameryki Południowej boryka się z epidemią koronawirusa. W 11-milionowym państwie potwierdzono do tej pory prawie 43 tysiące pozytywnych przypadków. Ponad 1,5 tysiąca osób zmarło.

Tymczasowa prezydent Boliwii objęła ten fotel w wyniku dymisji poprzedniego prezydenta, Evo Moralesa. Po kontrowersyjnych wyborach w Boliwii, które odbyły się w 2019 roku, Morales był zmuszony opuścić kraj. Ciekawostką jest fakt, że Evo był pierwszym prezydentem Boliwii i rządził krajem przez niemal 14 lat. Nowe wybory zaplanowane są na 6 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na kogo zagłosuje Bartosz Kurek w wyborach prezydenckich? Padły wymowne słowa
  2. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  3. Dramat na plaży, Polak w stanie ciężkim. Niewyobrażalna tragedia za granicą
  4. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  6. Głowa kota była uwięziona w słoiku przez dwa tygodnie.Weterynarze nie mogli pomóc zwierzęciu

Źródło: Polsat News

Następny artykuł