Koronawirus nie jest końcem?Fot. pixnio.com/Bicanski/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Niepokojące słowa szefa WHO. Koronawius jest dopiero początkiem

Koronawirus może nie być ostatnim czynnikiem, który pokrzyżuje plany przyszłym turystom. Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegają przed ryzykiem wystąpienia kolejnych pandemii.

Koronawirus uprzykrzył życie większości urlopowiczów, jednak sam szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus jest zdania, że ryzyko światowej pandemii nie zakończy się wyłącznie na covidzie.

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

Koronawirus dopiero początkiem?

Dzisiaj (poniedziałek, 8 września) szef Światowej Organizacji Zdrowia podkreślał, że koronawirus może nie być ostatnim czynnikiem wpływającym na ryzyko epidemiologiczne w skali globalnej. Powołując się na wcześniejsze doświadczenia, urzędnik apelował o lepsze przygotowanie w obliczu potencjalnego nawrotu potencjalnych nawrotów.

- To nie jest ostatnia pandemia. Historia uczy nas, że pandemie się zdarzają, ale kiedy nadejdzie kolejna, świat musi być przygotowany - lepiej niż tym razem - zaznaczał cytowany przez Radio Zet szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Polityczny” koronawirus bolączką WHO

Na dzisiejszej konferencji w Genewie, głos w sprawie pandemii zabrał również przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan. Jak podają dziennikarze Radia Zet, po kontrowersyjnych doniesieniach z Brazylii i rzekomych przekłamaniach krajowego Ministerstwa Zdrowia, Ryan zapowiedział “konsekwencje polityczne” za upolitycznianie covidu. Zdaniem przedstawiciela WHO, koronawirus nie jest kwestią motywowaną ideologicznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

- Próba przedstawienia ludziom nadmiernie uproszczonych, spłyconych rozwiązań nie jest długoterminową strategią, która wygrywa [...] Jeśli społeczności zauważą, że uzyskują informacje, które są manipulowane politycznie lub że zarządzano nimi w sposób, który zniekształca dowody, to to, niestety, zemści się - podkreślał cytowany przez Radio Zet Mike Ryan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł