Koronawirus w jednej z restauracji McDonald's.Fot. Wikipedia.org/Crusier/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Sanepid pilnie poszukuje osób z południa Polski. W McDonald's pracownik z koronawirusem

Koronawirus “zaatakował” jedną z restauracji sieci McDonald’s. Osoby zwłaszcza przejeżdzające przez południe kraju powinny zwrócić uwagę na komunikat miejscowego sanepidu. Służby szukają osób, które w ostatnim czasie odwiedziły lokal.

Koronawirus uderzył w południe kraju. Jak informują dziennikarze Polsat News, na kontakt z osobą zakażoną mogli mieć klienci restauracji McDonald’s w województwie śląskim. Sanepid szuka osób, które pod koniec lipca i na początku sierpnia były w kontrolowanym lokalu. Służby wydały oficjalny komunikat.

Szukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusSzukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusCzytaj dalej

Koronawirus w McDonald’s. Śląsk ponownie z ogniskiem covidu

Według ustaleń Polsat News koronawirus miał pojawić się u jednego z pracowników restauracji. Osoby, które były w lokalu powinny poinformować sanepid, korzystając z numeru stacjonarnego (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub komórkowego - 536-746-412. Kontakt jest możliwy również za pośrednictwem maila sekretariat@pssedg.pl. Chodzi o jedną z miejscowości konurbacji śląskiej.

- W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19 - czytamy w komunikacie sanepidu cytowanym przez Polsat News.

McDonald’s zabiera głos w sprawie zakażeń. Koronawirus u jednego z pracowników

Głos w sprawie zakażenia zabrali również przedstawiciele spółki McDonald’s Polska. Jak podaje Polsat News, restauracja deklaruje, iż "zgodnie z procedurą wewnętrzną, odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach". Koronawirus u osoby zakażonej ma przebiegać łagodnie. Chory jest pod stałym nadzorem służb medycznych. Co ważne, lokal jest nadal otwarty. Jeszcze nie wiadomo, czy władze filii w Polsce wprowadziły nową politykę głównego zarządu koncernu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkę
2. Nowe tablice rejestracyjne od połowy lipca. Wprowadzili je w jednym celu

- W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa - poinformowała w oświadczeniu spółka McDonald’s Polska cytowana przez Polsat News.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacyjna wiadomość dotarła do Polski. Bartosz Kapustka coraz bliższej powrotu do kraju, chcą go mistrzowie Polski
  2. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł