koronawirus pierwszy przypadekFot. Pixabay.com fernandozhiminaicela

Dopiero wykryli pierwsze zakażenie w kraju. Rozpoczynają śledztwo, niewiarygodna wiadomość ze świata obiegła media

Koronawirus dotarł już prawie wszędzie - nawet tam, gdzie się go nie spodziewano. Niewiarygodne wiadomości ze świata zaskoczyły wszystkich. Potwierdzono pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w kraju. Premier przyznał, że doniesienia o zarażonej osobie są prawdziwe. Władze apelują o zachowanie spokoju i poinformował o rozpoczęciu śledztwa.

Koronawirus dosięgnął już niemal cały świat. Przed SARS-CoV-2 bronią się już jedynie nieliczne regiony, a jeden z nich właśnie potwierdził pierwszy pozytywny przypadek. Władze zaapelowały do mieszkańców o zachowanie spokoju i poinformowały o rozpoczęciu śledztwa, które ma ustalić, z kim kontaktował się zarażony. Premier przyznał, że doniesienia są prawdziwe. Zainfekowany okazał się student.

Nagły, pilny alert w Europie. Może być wybuchNagły, pilny alert w Europie. Może być wybuchCzytaj dalej

Chociaż koronawirus na wielu kontynentach stał się już w pewnym stopniu codziennością, Wyspy Salomona przez większość czasu nie odnotowały na terenie państwa ani jednego pozytywnego przypadku. Niestety niedawno władze potwierdziły doniesienia o pierwszej zarażonej SARS-CoV-2 osobie. Premier Manasseh Sogavare przyznał, że to bolesna wiadomość, ale zaznaczył, że władze rozpoczęły już odpowiednie działania, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu.

Koronawirus dotarł na Wyspy Salomona. Zarażony student, który przybył do kraju

Jak informuje Wirtualna Polska, koronawirus został wykryty u studenta, który niedawno przyleciał do kraju z Filipin. Podróżny wrócił lotem repatriacyjnym wraz z 96 innymi pasażerami. Po przeprowadzeniu testu na obecność SARS-CoV-2 jego wyniki okazał się pozytywny. Szef rządu w swoim oświadczeniu nie krył rozczarowania faktem, że nie udało się uchronić państwa przed wirusem.

- Boli mnie, gdy mówię, że straciliśmy status kraju wolnego od COVID-19 pomimo naszych wspólnych wysiłków, aby zapobiec przedostaniu się pandemii do naszego kraju - słowa premiera Manasseha Sogavary cytuje portal Wirtualna Polska.

W związku z tym, że koronawirus dotarł na Wyspy Salomona, premier zwrócił się do 600 tysięcy mieszkańców, aby zachowali spokój. Szef rządu podkreślił również, że władze rozpoczęły śledztwo, w którego toku mają ustalić, z kim mógł mieć kontakt zarażony. Powiadomił także o innych środkach mających zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1. Dopiero wykryli pierwsze zakażenie w kraju. Rozpoczynają śledztwo, niewiarygodna wiadomość ze świata obiegła media
2. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
3. Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.

Premier Manasseh Sogavare zapewnił, że chociaż koronawirus dotarł do kraju, nie ma potrzeby ogłaszania lockdownu. Według Wirtualnej Polski zarażony student wykonał aż 4 testy na obecność SARS-CoV-2, z których 3 dały negatywny wynik. Wirus został wykryty dopiero podczas rutynowego badania już na Wyspach Salomona. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o możliwym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń na terenie całej Polski w związku ze skokiem zarażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne: Weterynarz zdradził 8 wskazówek, aby zwierzęta mogły żyć dłużej
  2. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Nieoficjalne informacje zalewają Internet
  3. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  4. Gwiazda disco polo kasuje turystów na gigantyczne pieniądze w Zakopanem. Astronomiczne ceny
  5. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat
  6. Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniaka

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł