koronawirus padł rekordcommons.wikimedia.org/wiki/File:2018-07-04_Mateusz_Morawiecki-0603.jpg

Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację

Koronawirus nadal dynamicznie się rozprzestrzenia. Dzisiaj tj. 5 września pojawił się nie tylko raport dobory dotyczący potwierdzonych przypadków, ale także informacja o nowym rekordzie. Wiadomość została już potwierdzona przez rząd. Pojawili się kolejni zmarli na COVID-19. Zaktualizowano listę terenów będących w żółtej i czerwonej strefie.

Koronawirus nadal rozprzestrzenia się w dynamicznym tempie, co potwierdzają raporty Ministerstwa Zdrowia. Resort właśni zaktualizował dane dotyczące kolejnych potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce. Potwierdzono również informacje o nowym rekordzie. Liczba zarażeń utrzymuje się na wysokim poziomie. Służby zaktualizowały również listę obszarów objętych dodatkowymi obostrzeniami.

Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życiaTrąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życiaCzytaj dalej

W Polsce koronawirus wciąż odbiera życia. Resort poinformował o 13 zmarłych na COVID-19. W dobowym raporcie przekazano również wiadomość o ponad 500 nowych przypadkach SARS-CoV-2. Wirus szczególnie dynamicznie rozprzestrzenia się w województwie małopolskim, gdzie przybyło najwięcej zarażonych. Kolejne tereny zostały objęte dodatkowymi obostrzeniami. Padł też nowy rekord dotyczący osób ozdrowiałych.

Koronawirus: rekordowy przyrost ozdrowiałych

Koronawirus został rozpoznany u kolejnych 567 osób, jak informuje Ministerstwo Zdrowia. Resort potwierdził także śmierć 13 osób z powodu choroby wywołanej przez niebezpieczny patogen. Pojawiła się również informacja o 2526 ozdrowiałych osobach, co jest nowyk rekordem w skali kraju. Wśród nowych przypadków najwięcej pochodzi z województwa małopolskiego - aż 120.

- Mamy 567 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (120), mazowieckiego (68), wielkopolskiego (59), podkarpackiego (58), śląskiego (48), pomorskiego (42), łódzkiego (31), świętokrzyskiego (26), dolnośląskiego (23), warmińsko-mazurskiego (16), lubelskiego (15), lubuskiego (14), zachodniopomorskiego (14), kujawsko-pomorskiego (13), podlaskiego (11), opolskiego (9) - czytamy w komunikacie resortu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Koronawirus doprowadził także do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w kolejnych rejonach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia w strefie czerwonej znalazł się powiat limanowski, natomiast Nowy Sącz oraz powiat pajęczański nadal w niej zostają. Do strefy żółtej spadły powiat łowicki, lipski oraz powiat kolski. Żółtą strefą objęto także powiat przeworski. Wśród obszarów zagrożonych dodatkowymi restrykcjami są powiaty: łańcucki, kościerski, otwocki, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński oraz Skierniewice.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Jarosław Kaczyński chciał zataić pewne fakty? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Jak dotąd koronawirus stwierdzono u 70 387 osób, z których zmarło już 2 113 zarażonych. Aktualnie na kwarantannie przebywa ponad 70 tysięcy mieszkańców. W innym z naszycha artykułów pisaliśmy również o zmianach dotyczących izolacji w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  2. Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowców
  3. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  4. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
  5. Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające
  6. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł