koronawirus nad morzemEast News Jakub Kaminski

Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem

Koronawirus rozprzestrzenił się na Mazowszu przez turystów, którzy byli na wakacjach. Grupa osób wybrała się nad morze, aby tam spędzić wczasy. Po powrocie, nie wiedząc, że sami są już nosicielami SARS-CoV-2, zaczęli zarażać. Sanepid obejmuje obowiązkową kwarantanną kolejnych Polaków. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Koronawirus w ostatnim czasie rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Statystyki nie kłamią - w wielu europejskich krajach dochodzi do wyraźnego wzrostu liczby nowych przypadków SARS-CoV-2 na dzień. Wiele z zarażeń bierze się z ognisk, o które nie trudno w sezonie wakacyjnym. Nie wiedząc o zakażeniu, podróżni mogą podróżować po całej Polsce, zarażając inne osoby. Do takiej sytuacij doszło między innymi na Mazowszu. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne w tej sprawie.

Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Chodzi o koniec pandemiiPorażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Chodzi o koniec pandemiiCzytaj dalej

Z powodu licznych ognisk koronawirus na Mazowszu rozprzestrzenia się szybko. Niedawno służby sanitarne potwierdziły powstanie nowego ogniska zarażeń w związku z 7 osobami, które spędzały wspólnie wakacje nad morzem. Polacy niecałe 2 tygodnie temu postanowili wybrać się na wczasy do Trójmiasta. Po powrocie zaczęli zarażać mieszkańców powiatu. Obecność SARS-CoV-2 potwierdzono także u matki jednej z osób, które przebywały nad polskim morzem.

Koronawirus na Mazowszu: nowe ognisko po powrocie 7 osób z Trójmiasta

Koronawirus na Mazowszu - kolejne ognisko powstało po powrocie 7 osób z Trójmiasta. Jak informują media oraz słuzby sanitarne, są to mieszkańcy powiatu pułtuskiego. Grupa Polaków niecałe 2 tygodnie temu wybrała się na wczasy nad morze - dokładnie między 23 a 26 lipca. Po powrocie potwierdzono, że są zarażeni SARS-CoV-2. Obecność niebezpiecznego patogenu stwierdzono również u matki jednego z wczasowiczów.

Rozprzestrzeniający się koronawirus wywołał szybką odpowiedź służb sanitarnych. Sanepid objął już obowiązkową kwarantanną 29 osób. Natomiast nadzór epidemiologiczny dotyczy kolejnych 38. Nie wiadomo jeszcze, czy lista ta nie będzie się powiększała, ponieważ wciąż trwa dochodzenie epidemiologiczne, które ma wykazać, czy zarażeniem nie była zagrożona większa liczba osób. Obecnie wiele nowych przypadków SARS-CoV-2 dotyczy też ognisk, które powstały na południu Polski wśród górników.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem
2. Druga połowa sierpnia ma być upalna. 32 stopnie na termometrze, a możliwe jeszcze więcej

Koronawirus nadal jest poważnym problemem, co pokazują statystyki. W ciągu ostatnich dni w Polsce - podobnie jak w wielu innych krajach - odnotowujemy coraz więcej przypadków SARS-CoV-2. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o turystach poszukiwanych przez służby, którzy byli w nadmorskiej restauracji, gdzie wykryto zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  4. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  5. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: RMF 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł