Koronawirus daje się pokonaćturysci.pl

Genialna wiadomość w sprawie pandemii, jakiej nie było od 7 tygodni. Informacja z zagranicy daje nadzieję

Koronawirus w Europie najbardziej rozprzestrzenił się na zachodzie, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Portugalii oraz na Wyspach Brytyjskich. Po wielu tygodniach pojawiły się dobre wiadomości, dające nadzieję na wyjście z kryzysu.

Koronawirus zebrał mniej ofiar w Portugalii niż w Hiszpanii, lecz oba kraje zauważyły poprawę. Rygorystyczne zasady przyniosły oczekiwany efekt i liczba nowych przypadków zaczęła maleć. W ciągu ostatniej doby w Portugalii odnotowano 92 nowe zachorowania, a to najniższa liczba od 7 tygodni. Jeśli w najbliższych dniach więcej osób będzie zdrowiało, niż zarażało się, to znaczy, że kraj powoli pokonuje wirusa i będzie mógł wrócić do normalnego funkcjonowania. Poprawę zauważono też w innych krajach.

Korea Płd. podała zaskakujące informacje. Mocne słowa, prawda jest zupełnie inna?Korea Płd. podała zaskakujące informacje. Mocne słowa, prawda jest zupełnie inna?Czytaj dalej

Koronawirus ciężko doświadczył kilka europejskich krajów

W Portugalii zachorowało do tej pory 25 282 osoby, z czego 1 043 zmarły. Najwięcej zgonów nastąpiło w północnej części kraju (597) oraz w aglomeracji Lizbony (210). Pod koniec kwietnia okazało się, że błędnie liczono nowe przypadki, jednak udało się ustalić ich prawdziwą liczbę i stwierdzono, że sytuacja zacznie się poprawiać. Spadek dziennego przyrostu zachorowań to najlepsza wiadomość od wielu tygodni. Podobnie jest w sąsiedniej Hiszpanii, choć tam statystyki wyglądają tragicznie.

Hiszpanie odnotowali 217 466 przypadków - to najwyższy wynik w Europie, a 25 264 zgonów to niemal tyle samo co wszystkich zachorowań w Portugalii. Na szczęście zauważono podobną sytuację co sąsiedzi i dzienny przyrost nowych przypadków jest najniższy od połowy marca. W niedzielę, ciągu doby zmarły 164 osoby, a nowe infekcje pojawiły się u 884 osób. Pomimo dużych liczb możemy mówić o poprawie sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1.Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
2. Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

W niedzielę odbyła się wideokonferencja pomiędzy premierem Pedro Sanchezem a władzami 17 wspólnot autonomicznych. Prezes rady ministrów zaproponował przedłużenie stanu epidemicznego w kraju do 24 maja, co spotkało się z dezaprobatą. Przedstawiciele regionalnych władz Madrytu, Katalonii, Kraju Basków oraz Galicji nie zgodzili się na dalsze ograniczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  2. Dziecko zbliżyło się do husky. Rodzice wszystko nagrali
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzin

Źródło: RMF 24

Następny artykuł