Koronawirus w PolsceFot. pixabay.com/ Candid_Shots

Stan wyjątkowy w Polsce? Jest konkretna odpowiedź: "To uzasadnione"

Koronawirus w Polsce przyspiesza. Wczoraj odnotowano ponad 2 tysiące nowych zakażeń, co było dotychczasowym rekordem dobowym. Ekspert wypowiedział się na temat stanu wyjątkowego w kraju.

Koronawirus jest problemem ogólnoświatowym. Czechy i Słowacja zdecydowały się na wprowadzenie stanu wyjątkowego w swoich krajach. Wirusolog wypowiedział się na temat sytuacji w Polsce i podjęciu podobnych kroków co nasi sąsiedzi.

Obrazy Turysci.pl"Sytuacja jest katastrofalna". 22 osoby zaginione i ofiary śmiertelne, ogromne zniszczenia. Przykre informacje za granicyCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce przyspiesza

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o nowym dobowym rekordzie zakażeń, który wyniósł 2292 przypadki. Minister Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej stwierdził, że ''mamy do czynienia z eskalacją pandemii''.

Wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski również przewiduje, że liczba zakażeń koronawirusem w Polsce i Europie będzie rosnąć. Podczas rozmowy z Wirtualną Polską stwierdził, że największym problemem jest nieskuteczny nadzór nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów higieny i obostrzeń.

– Jeżeli nie będzie kar dla osób, które nie noszą maseczek i nie stosują się do zasad przestrzegania dystansu społecznego, to kolory powiatów będą tylko działaniem na pokaz – mówi dr Tomasz Dzieciątkowski cytowany przez WP.

Specjalista dodaje, że uważa za konieczne wprowadzenie na terenie całego kraju obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Uważa również za celowe wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

- Byłoby to o tyle uzasadnione, że obowiązywałyby wówczas wszystkie regulacje prawne, a prawo musiałoby obowiązywać wszystkich. Przypuszczam jednak, że rząd nie chce tego zrobić, bo musiałby wypłacać olbrzymie odszkodowania tym osobom, które poniosłyby straty finansowe w wyniku wprowadzenia stanu wyjątkowego - mówił dr Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z WP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Następny artykuł