Turysci.pl
Turyści - 2021-05-03T205054.551

fot. Facebook/ Policja Zakopane

Koniec majówki. Służby podsumowują długi weekend pod Tatrami

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Media obiegło nagranie imprezy z Zakopanego, które było szeroko komentowane w całej Polsce. Lokalne służby opowiedziały, jak sytuacja wyglądała przez cały okres majówki. Jak się okazuje, mimo gorącej soboty, niedziela była już spokojna.

Zakopane cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów o każdej porze roku. Również podczas tegorocznej majówki pod Giewontem zjawiły się tłumy. Służby opowiedziały, jak wyglądała sytuacja w długi weekend.

TOPR ocenia weekend jako spokojny

Ratownicy TOPR w weekend majowy nie mieli wyjątkowo dużo pracy. Jedynym bardziej napiętym dnie, była sobota, kiedy w ciągu pół godziny mieli pięć interwencji. Były to głównie kontuzje kończyn w wyniku upadków w rejonie Sarniej Skałki i Wiktorówek.

Najpoważniejsza akcja ratunkowa odbyła się w rejonie Rysów. Turysta stracił jeden z raków w trudnym terenie, z którego pomogli mu wydostać się ratownicy ze wsparciem śmigłowca. Zdecydowanie spokojniejsza była niedziela, kiedy odnotowano tylko kontuzje barku i pobłądzenie w rejonie górnego regla.

W czasie majówki największą popularnością cieszyły się szlaki do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, szlak na Giewont, a także Dolina Chochołowska, gdzie można zobaczyć jeszcze ostatnie krokusy.

bałtyk

Akcja ratowników w Ustce. Musieli ściągać polski jacht

CZYTAJ DALEJ

Zakopiańska policja interweniowała ponad 70 razy

Policja naliczyła w sobotę 1 maja ok. 70 interwencji, a blisko 300 osób zostało wylegitymowanych, z czego ok. 40 wykroczeń dotyczyło obostrzeń sanitarnych. Najczęstszym powodem jest niezakrywanie nosa i ust.

Tatrzańscy policjanci interweniowali również z powodu kilkudziesięciu osób, spontanicznie zgromadzonych się na Krupówkach. Po wezwaniu posiłków przez policję impreza została zakończona, a organizator ukarany. Następnej nocy taka sytuacja się już nie powtórzyła.

W niedzielę natomiast na Krupówki patrolowało więcej funkcjonariuszy niż zwykle. Do tatrzańskich policjantów dołączyło bowiem kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa, jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek nie było już tłumów.

- Niedzielne popołudnie i noc przebiegły bardzo spokojnie. Około 1.00 Nad ranem Krupówki były już zupełnie puste - mówił asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji Zakopane, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >