konie w górachfot. facebook.com/ Anna Lewandowska

Skandal w udziałem turystów. Konie mogły nie przeżyć, w głowie się nie mieści

Konie znalazły się w poważnym niebezpieczeństwie. Wszystko przez turystów, którzy wykazali się wyjątkowym brakiem wyobraźni. Wszystko zrelacjonowała wolontariuszka Tatrzańskiego Parku Narodowego zna Facebooku.

Konie w Tatrach nie mają łatwego życia. Nie dość, że często zmuszane są do prac ponad siły przy wożeniu turystów na Morskie Oko, turyści narażają je również na dodatkowe niebezpieczeństwa. Wszystko przez kompletny brak wyobraźni.

Radykalna decyzja rządu, Radykalna decyzja rządu, "pełna mobilizacja". Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicąCzytaj dalej

Konie narażone na niebezpieczeństwo przez turystów

Tatrzański Park Narodowy boryka się z dwoma poważnymi problemami, które jak bumerang powracają na usta wszystkich miłośników gór. Pierwszy jest problem koni, które zdaniem obrońców praw zwierząt nie są traktowane w odpowiedni sposób, drugim - śmieci, które rzucane są przez turystów byl gdzie.

Tym razem lekkomyślni turyści właśnie śmiecąc narazili na ogromne niebezpieczeństwo zwierzęta. Wiadra na wodę, które porozstawiano specjalinie dla koni pracujących w Dolinie Pięciu Stawów, po całym dniu po brzegi wypełnione były odpadami. Jak relacjonuje jedna z wolontariuszek, problem pojawia się notorycznie.

- Wczorajsze śmiecie w Dolinie. Uwaga! Warto zaglądać do wiader na wodę dla koni.Bo te śmiecie zostały wyrzucone właśnie z wiadra/nie przez nas/ kiedy to turysci niewłaściwie odczytali zastosowanie wiader. Tu panuje zasada:jeden śmieć zainicjuje, że miejsce zaraz zapełnia się kolejnymi - czytamy we wpisie na Facebooku pani Anny.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy
2. Monika Jaruzelska ocenzurowana? Jej film zniknął z internetu, sama jest zaskoczona
3. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę

Śmieci w wiadrach sprawiają ogromne zagrożenie dla koni, gdyż nie zawsze woźnica kontroluje, czy coś znajduje się na dnie zanim pozwoli zwierzęciu się napić. Może to doprowadzić do połknięcia drobniejszych odpadów lub zatrucia resztkami substancji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Dramat w zachodnio-pomorskim. Kolejne psy padły ofiarą truciciela, właścicielka nie ma wątpliwości

Następny artykuł