koloseum wyjątkowa atrakcjaFot. Pixabay.com/pascalmwiemers

Zwiedzaliście Koloseum? Ekscytująca historia, której wielu nie zna

Koloseum to jedna z najpiękniejszych atrakcji Starego Kontynentu. Każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy, niewielu jednak zna jego historię.

Koloseum to wyjątkowe miejsce na mapie zwiedzania Europy. Powinien je na własne oczy chociaż raz zobaczyć każdy turysta, bo obiekt ten jest nie tylko piękny, ale ma również niesamowitą historię. Niestety wielu nawet jej nie zna i jedynie bezmyślnie podziwia "stare mury", a to wielka strata.

Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Czytaj dalej

Koloseum ma fascynującą historię, którą warto znać

Historia tego miejsca sięga lat 70.-80. n.e. Koloseum wzniesione zostało przez cesarzy Wespazjana i Tytusa z dynastii Flawiuszów. Jego budowa trwała od roku 70-72 aż do 80 n.e. Os strony wewnętrznej jest ono pięciokondygnacyjne. Cztery piętra stworzono w celu zagospodarowania tam układu pomieszczeń. Wokół areny wzniesiono również podium. Cała widownia mogła zostać w całości zasłonięta, co było nowatorskim rozwiązaniem na wypadek deszczu lub wyjątkowo słonecznego dnia.

Odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów oraz polowania na dzikie zwierzęta. We wspomnianych wyżej pomieszczeniach mieściły się nie tylko pokoje dla gladiatorów, ale również klatki dla zwierząt oraz całe labirynty korytarzy. Jak głoszą tradycje, było to również miejsce masowych mordów na chrześnijanach - upamiętniać ma to krzyż znajdujący się w środku.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

Dawniej Koloseum używane było jako miejsce do pozyskiwania kamiennych bloków, używanych jako materiał budowlany. Wszystko zmieniło się w połowie XVIII wieku, gdy otoczono je specjalną opieką. Okrzyknięto je wtedy również miejscem męczeństwa pierwszych chrześcijan, co oficjalnie ogłoszono dokładnie w 1744 roku. Odbywały się w nim również igrzyska, a ostatnie miały miejsce w 528 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł