Koloseum główna atrakcja RzymuFot. unsplash.com/@mountain_bliss

Widzieliście Koloseum na żywo? Każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy

Koloseum jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem Rzymu. Nie ma turysty, który będąc w mieście, nie widziałby antycznego amfiteatru. Jego historia może wywoływać dreszcze, lecz to m.in. właśnie ona tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Budowa Koloseum rozpoczęła się za panowania cesarza Wespazjana w 72 r n.e. i została zakończona w roku 80 n.e. pod rządami jego następcy Tytusa. Zbudowany z wapienia trawertynowego, tufu (skały wulkanicznej) i betonu licowanego cegłą był największym amfiteatrem, zbudowanym w tamtym okresie. Mógł pomieścić od 50 000 do 80 000 widzów.

Dramatyczna sytuacja na północy Polski. Wszystko wymyka się spod kontroli. Będzie tylko gorzej, najbardziej ucierpi turystykaDramatyczna sytuacja na północy Polski. Wszystko wymyka się spod kontroli. Będzie tylko gorzej, najbardziej ucierpi turystykaCzytaj dalej

Koloseum jest symbolem Rzymu

Koloseum było wykorzystywane do walk gladiatorów i publicznych widowisk, takich jak jako pozorowane bitwy morskie, polowania na zwierzęta, egzekucje, powtórki słynnych bitew i dramaty oparte na mitologii rzymskiej. Budynek przestał być wykorzystywany do celów rozrywkowych we wczesnym średniowieczu. Później został ponownie wykorzystany do takich celów, jak mieszkania, warsztaty, kwatery dla zakonu, twierdza, kamieniołom i chrześcijańska świątynia.

Koloseum częściowo popadło w ruinę przez trzęsienia ziemi, a później było rozgrabione przez złodziei. Kamienie pochodzące ze słynnej budowli były wykorzystywane przy budowie innych budynków. Co ciekawe, z miejsca, w którym ginęli chrześcijanie papież każdego roku rozpoczyna procesję Drogi Krzyżowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Cejrowski wzywa do buntu. Nie wytrzymał, wszystko przez pandemię
2. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

Obecnie starożytny amfiteatr jest główną atrakcją turystyczną Rzymu, kótrą turyści odwiedzają, by zobaczyć wewnętrzną arenę. Część podłogi na arenie została ponownie położona, co ułatwia zwiedzanie. Pod Koloseum nadal znajduje się sieć podziemnych przejść wykorzystywanych niegdyś do transportu dzikich zwierząt i gladiatorów na arenę. Zostały ponownie otwarte dla publiczności latem 2010 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniaka
  2. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Zdjęcia, które zrobiono w idealnym momencie. Jak koty to zrobiły?

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł