Kolonie pod Olsztynek z covidem.Fot. Pixabay.com/Frantisek Falta (zdjęcie ilustracyjne)

Fatalna wiadomość. Nowe ognisko koronawirusa na koloniach w popularnym regionie . Coraz więcej zakażeń

Kolonie ponownie stały się ogniskiem koronawirusa. Tym razem zakażenia wykryto na północy kraju. Region, który uchodzi za rokroczny hit turystyczny, teraz notuje coraz więcej przypadków zachorowań. Jest też ofiara śmiertelna.

Kolonie w województwie warmińsko-mazurskim stały się nowym ogniskiem koronawirusa. Według relacji krajowych mediów region do tej pory notował rekordowo niskie współczynniki (są też powiaty całkowicie bez przypadków). Teraz z kolei, Mazury potwierdzają kolejne zachorowania, a w jednym z miast doszło do śmierci nosicielki.

Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziśRząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziśCzytaj dalej

Kolonie z covidem na północy kraju

Jak informują dziennikarze Radia Zet i Gazety Wyborczej, kolonie pod Olsztynem stały się miejscem kolejnych zachorowań w regionie. W obozie brały udział dzieci przede wszystkim z województwa mazowieckiego. Co ważne, pierwszym nosicielem nie był najprawdopodobniej sam uczestnik obozu, a jeden z rodziców.

- Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone - informował w rozmowie z PAP Janusz Dzisko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, cytowany przez Radio Zet i WP.

Region z kolejnymi zachorowaniami. Kolonie początkiem problemów

Według ustaleń Wirtualnej Polski, kolonie w powiecie olsztyńskim zostały natychmiast rozwiązane, a reszta uczestników obecnie przebywa na przymusowej kwarantannie. Co ważne jednak nie był to pierwszy w ostatnich dniach przypadek zachorowań. Województwo notuje kolejne zakażenia m.in. w okolicach Elbląga. Jak informuje Gazeta Wyborcza, nosicielem mieli być członkowie większej grupy wypoczywającej na plaży nad Mierzeją Wiślaną.

Dzisiaj grzeje: 1. Kopali w ziemi, nagle trafili na skarb. Jest największy w historii kraju
2. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie

Ostatnia doba (11/12 sierpnia) to dla województwa nie tylko kolonie pod Olsztynem. W całym regionie potwierdzono 34 przypadki zachorowań na koronawirusa. Ponadto, jedna osoba nie żyje. Jest to 80-letnia kobieta, która była hospitalizowana w jednym z elbląskich szpitali.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zbigniew Boniek podzielił się swoją radością na Twitterze. Internauci gratulują nowego członka rodziny (FOTO)
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg

Źródło: Radio Zet/ Gazeta Wyborcza/ WP

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł