Kołobrzeg ze sprawą napaści.Fot. commons.wikimedia.org/wiki/File:Grzybowo_-_morskie_impresje_-_panoramio_(2).jpg

Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowie

Kołobrzeg stał się świadkiem skandalicznej napaści na turystę, który został brutalnie pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn z województwa śląskiego. Teraz sprawcy zostali ujęci przez pomorskie służby i usłyszeli zarzuty z Kodeksu Karnego.

Kołobrzeg usłyszał o zdarzeniu, które może bardzo wyraźnie wpłynąć na wizerunek kurortu w oczach turystów zagranicznych. Lokalna policja interweniowała w sprawie pobicia obywatela Wielkiej Brytanii, który urlop chciał spędzić na polskim wybrzeżu. Niestety, przeszkodzili mu w tym przestępcy ze Śląska.

Maszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataMaszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataCzytaj dalej

Kołobrzeg: Atak na turystę w okolicach kurortu

Jak podaje serwis se.pl, do zdarzenia doszło w weekend (14-16 sierpnia) w miejscowości Grzybowo (gmina Kołobrzeg). Przy ulicy kołobrzeskiej dwóch młodych mężczyzn napadło 25-letniego obywatela Wielkiej Brytanii. Turysta pochodzący ze Szkocji miał zostać obrabowany - według zeznań sprawcy zabrali mu torbę z ubraniami i kosmetykami.

W sprawie interweniował Kołobrzeg, a dokładniej miejscowa komenda policji. Według relacji se.pl Szkot sam ujął jednego z napastników, a drugi chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że oskarżeni nie pochodzili z Pomorza, a województwa śląskiego. Już teraz służby podały pierwsze szczegóły dotyczące tożsamości sprawców.

Kołobrzeg czeka na wyrok

Według ustaleń se.pl sprawą nadal zajmuje się Komenda Miasta Kołobrzeg. Jak podają sami przedstawiciele miejscowej policji, dwóch zatrzymanych to 22-letni mężczyźni z Knurowa w województwie śląskim. Co ważne, już teraz sprawcy usłyszeli zarzuty. W sprawę zaangażowała się lokalna prokuratura.

Dzisiaj grzeje: 1. MEN przedstawiło 10 zasad dla uczniów wracających do szkoły. Numer 8 budzi kontrowersje wśród rodziców
2. Prezydent podał się do dymisji. Rząd i parlament rozwiązane. Wiadomości ze świata
3. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić

Kołobrzeg usłyszał o zdarzeniu również za sprawą zarzutów postawionych przez prokuratora. 22-latkowie mogą odpowiedzieć z Kodeksu Karnego za rozbój. Zgodnie z artykułem 280 KK., mężczyznom grozi od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Teraz sprawą zajmie się sąd. Co ważne, wcześniej lokalne służby interweniowały na jednej z pobliskich plaż, gdzie po wejściu do wody plażowiczka mogła dosłownie stracić czucie w nogach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy oniemieli ze szczęścia. Łukasz Kubot zostanie ojcem, jego ukochana jest w ciąży, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)
  2. Na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła przykre kulisy zwolnienia z TVP. Usłyszała, że jest "za stara"
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Ogromny labrador podchodzi do noworodka. Rodzice natychmiast chwycili za telefon

Źródło: se.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł