kolej PKPFot. Wikipedia.org/Actuell37

PKP ma kolejną niespodziankę. Pasażerowie jednej linii ucieszą się szczególnie

Kolej w Polsce wzbudza ogromne kontrowersje, a wielu pasażerów twierdzi, że jest zbyt powolna oraz za często się spóźnia. Teraz jednak PKP ma dobrą wiadomość dla Polaków.

Kolej regularnie przechodzi modernizację i wprowadzane są kolejne ulepszenia, które mają usprawnić wykonywanie połączeń oraz zadowolić pasażerów. Odcinki między miastami pokonujemy w coraz krótszym czasie, choć wciąż wielu marudzi na opóźnienia oraz ciągłe zmiany w rozkładach.

Jest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie sąJest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie sąCzytaj dalej

Teraz PKP przygotowuje kolejne zmiany, które zapoczątkowało podpisanie nowych czterech umów. To ogromna niespodzianka dla pasażerów, którzy już wkrótce cieszyć się będą mogli sprawniejszymi podróżami.

Polska kolej wciąż się modernizuje

Trzy z czterech umów dotyczą modernizacji odcinka Wrocki-Słonice. Ostatnie z pism obejmuje urządzenia i systemy sterowania, a wszystko to zapewnić ma podróżnym - zgodnie z zapowiedziami PKP PLK - wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże, które odbywać się będą w krótszym czasie.

- Modernizacja na trasie Poznań - Szczecin, to wielkie przedsięwzięcie infrastrukturalne, ale jeszcze większa zmiana dla podróżujących. Komfort, bezpieczeństwo i krótszy czas przejazdu między stolicami województw to dobre informacje dla wszystkich. Liczę, że odcinek między Wronkami a Słonicami zostanie przebudowany sprawnie i w 2023 r., jako jeden z pierwszych pasażerów sprawdzę czas i komfort podróży - mówi wojewoda wielopolski, Łukasz Mikołajczyk.

Jak dodaje, ma to skrócić czas podróży z Poznania do Szczecina, a jak liczą media, może to wynosić nawet około godziny. Serwis Epoznań podaje, że pociągi poruszać się będą na tym odcinku nawet do 160 km/h.

- Nowoczesny system sterowania ruchem wraz z modernizacją przejazdów kolejowo-drogowych zwiększy bezpieczeństwo, a nowe Lokalne Centra Sterownia w Poznaniu oraz Stargardzie zapewnią sprawny przejazd pociągów na całej trasie - dodaje rzecznik PKP PLK.

Takie wiadomości bez wątpienia ucieszą wszystkich Polaków regularnie podróżujących tą trasę, ale również turystów przemierzających nasz kraj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. Białe paski na mięsie z kurczaka. Czym są i czy powinniśmy ich unikać?
  4. Jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Jego historia fascynuje
  5. Mama zaginęła w dżungli z trójką małych dzieci. Po miesiącu dokonano niewiarygodnego odkrycia
  6. Niebezpieczny koronawirus tuż obok Polski. Potwierdzono pierwszy przypadek u naszych sąsiadów
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Epoznań

Następny artykuł