kolej polska czechyfot. pixabay.com/Antranias

Wstrzymany ruch pociągów z i do Polski. Nie wjedziemy do sąsiedniego kraju

Kolej międzynarodowa została wstrzymana u naszych sąsiadów. Pociągi będą kończyć trasy wcześniej.

Od soboty polska kolej przestanie dojeżdżać do naszych sąsiadów. Ma to związek z wprowadzonym tam stanem wyjątkowym.

Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęZ ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęCzytaj dalej

Czechy i Słowacja wstrzymują kolej międzynarodową

W czwartek czeski rząd wprowadził stan wyjątkowy na terenie całego państwa w związku z zagrażającą pandemią. Tym samym zakazał wjazdów i wyjazdów pociągów, w tym z Polski. Już od soboty Koleje Śląskie nie wjadą do czeskiego Bohumina, a kolejowi przewoźnicy z Czech i Słowacji odpowiednio do polskich Cieszyna i Zwardonia. Trasy na których znajdują się przejścia graniczne, będą kończyły się na ostatnich stacjach przed nimi.

- Otrzymaliśmy informację o wstrzymaniu połączeń do Bohumina od 14 marca na 30 dni. Nasze pociągi będą kończyć bieg w Chałupkach. České Dráhy nie wjeżdżają na teren polskiego Cieszyna. Słowackie pociągi nie wjeżdżają do Zwardonia - poinformowała rzeczniczka Kolei Śląskich Magdalena Iwańska.

Dotąd czeską granicę w Chałupkach przekraczało sześć par pociągów Kolei Śląskich relacji Katowice-Bohumin, a także tabory dalekobieżne PKP Intercity Silesia z Warszawy do Pragi oraz okresowy pociąg NightJet z Berlina do Wiednia uruchamiany przez Koleje Austriackie - ÖBB.

Granicę w Cieszynie przekraczało natomiast dziewięć par ČD relacji Frydek-Mistek – Cieszyn, a w Zwardoniu pięć par pociągów Železnic Slovenskej republiky (ŽSR), w relacji Żylina – Zwardoń oraz relacja PKP Intercity – PLK Gdynia Główna – Żylina.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy kraj na świecie zamyka lotniska i zawiesza wszystkie loty. Sytuacja jest bardzo poważna
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Również rząd słowacki ogłosił w czwartek, że granice państwa będą mogli przekroczyć wyłącznie cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy. Wstrzymana została cała międzynarodowa pasażerska komunikacja lotnicza, kolejowa i autobusowa, z jednoczesnym utrzymaniem transportu towarowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: dziennik.pl

Następny artykuł