Kobieta na krańcu świataFot. instagram.com/@martyna.world

Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu

"Kobieta na krańcu świata" to program podróżniczy Martyny Wojciechowskiej. Przedstawia w nim historie silnych kobiet, które walczą o swoje prawa. W jednym z wywiadów polska podróżniczka wyznała, że sama była w sytuacji, która wymaga ogromnej odwagi i siły. Przyznała, że poroniła, a wcześniej przeżywała trudne chwile w związku z obawami o zdrowie płodu.

"Kobieta na krańcu świata" przyciąga widzów dzięki wspaniałym historiom bohaterek i niesamowitym miejscom w najdalszych zakątkach świata. Okazuje się, że Martyna Wojciechowska mogłaby nagrać odcinek o Polsce, gdzie sama opowiedziałaby o swoich tragicznych przeżyciach, z którymi musiała się zmierzyć.

Od dzisiaj od północy ograniczenia w przemieszczaniu się po Polsce. Podróżujący powinni wiedzieć, wielu osobom się nie spodobaOd dzisiaj od północy ograniczenia w przemieszczaniu się po Polsce. Podróżujący powinni wiedzieć, wielu osobom się nie spodobaCzytaj dalej

"Kobieta na krańcu świata" ukazuje siłę kobiet

Martyna Wojciechowska zawsze staje w obronie kobiet, które w wielu kulturach mają mniej praw od mężczyzn. Każdą z bohaterek swoich programów wspiera w walce o swoje prawa i zachęca do dbania o swój interes.

W ostatnich tygodniach, gdy w Polsce zawrzało po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, stanęła po stronie osób walczących o prawo do podejmowania decyzji o własnym ciele. Podróżniczka widziała już wiele tragedii, sama jednej niestety też doświadczyła.

Wojciechowska otwarcie wspiera protesty i mówi, że kobiety muszą mieć prawo do wyboru. Podstawowym prawem człowieka jest możliwość do decydowania o samym sobie, więc sytuacja, w jakiej znalazły się Polki, jest po prostu okrutna.

Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiWiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiCzytaj dalej

W Polsce nie wszyscy mają równe prawa

Niedawno ukazał się felieton podróżniczki w "Wysokich Obcasach". Ujawniła w nim intymne szczegóły ze swojego życia i podzieliła się traumatycznymi wspomnieniami. W ciąży była nie tylko z córką Marysią - przeżyła poronienie.

- Każda kobieta, która słyszy diagnozę, że nosi pod sercem zdeformowany płód, często bez szans na przeżycie, powinna mieć wybór (...). Decyzja o przerwaniu takiej ciąży nie jest kaprysem czy chwilową słabością, jak chcieliby to przedstawić niektórzy. To dramatyczny wybór matek, do którego każda z nas powinna mieć prawo w obrębie swojego sumienia - wyjaśnia Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska z przykrością zauważa, że państwo nie zapewnia wystarczającej pomocy dla matek, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Jej zdaniem temat aborcji został celowo podjęty w czasie trwania epidemii, aby przeforsować barbarzyńskie prawo.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. Klienci jednego z największych banków w Polsce na celowniku oszustów. Można stracić wszystkie pieniądze
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Martyna przyznała, że poroniła i bała się o zdrowie przyszłego dziecka

Podróżniczka, która od wielu lat jeździ po świecie i motywuje kobiety do walki o swoje prawa, teraz wstydzi się za swoje państwo. "Wstyd jej przed całym światem, że żyje w kraju, w którym nie przestrzega się praw człowieka".

- Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak. Czy miałam badania prenatalne? Tak, nawet te zaawansowane, bo podstawowe, przesiewowe okazały się niewystarczające. Czy przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co zrobię, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony? Tak. Ale wtedy miałam wybór. Miałam przede wszystkim dostęp do badań, których lekarze teraz być może nie będą chcieli przeprowadzać w obawie przed konsekwencjami. Dlatego jestem za tym podstawowym wyborem - wyjaśniła.

Dziennikarka wyjaśniła, że rozumie osoby, które są przeciwnikami aborcji, lecz nie powinny one decydować za innych, a jedynie za siebie. "To jej nie rób. Ale nie każ cierpieć innym w imię twoich zasad" - podsumowała krótko.

Zdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemZdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  7. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać

Źródło: Pudelek

Następny artykuł