kobieta na lotnisku w Doha urodziła dzieckoFot. flickr.com/ David McKelvey/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Porażający incydent na lotnisku. Okradziono kobiety z ich intymności. W głowie się nie mieści

Kobieta na lotnisku może liczyć na specjalne traktowanie, np. w czasie kontroli przy bramkach. Jeśli konieczna jest kontrola osobista, nie przeprowadzi jej mężczyzna, lecz inna kobieta, by zminimalizować uczucie dyskomfortu.

Kobieta w krajach arabskich musi liczyć się z tym, że będzie traktowana z góry przez mężczyzn. Nieco inaczej jest w przypadku turystek, które odwiedzają takie państwa jak Katar. Ze względu na stosunki międzynarodowe mogą cieszyć się większą wolnością, lecz jak się okazuje, czasem spotykają je przykre sytuacje, na które nie mają wpływu.

Niestety, w tym roku bez tradycyjnej Wigilii. Minister Zdrowia zdradził prawdę. Polacy mogą zapomnieć o podróżachNiestety, w tym roku bez tradycyjnej Wigilii. Minister Zdrowia zdradził prawdę. Polacy mogą zapomnieć o podróżachCzytaj dalej

Rząd Kataru musi wyjaśnić sytuację

Niewybaczalny czyn popełnili pracownicy lotniska w mieście Doha. Jest to stolica Kataru, państwa będącego emiratem, gdzie główną religią jest islam. Port lotniczy jest łącznikiem ze światem zewnętrznym, dlatego pracownicy muszą zachowywać najwyższe standardy i zapewnić poczucie bezpieczeństwa osobom przybywającym z zewnątrz.

Na początku października miała miejsce absurdalna sytuacja, w wyniku której kobiety zostały odarte z godności. Pasażerki lotu do Sydney zostały zmuszone do poddania się badaniu ginekologicznemu, nie miały żadnej możliwości uniknięcia tego. Jak podaje Wirtualna Polska, prawdopodobnie nie zostały nawet poinformowane o przyczynie takiego zdarzenia.

Zacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiZacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiCzytaj dalej

Kobieta bywa tam traktowana, jakby nie miała własnej woli

Badanie zostało zlecone po tym, jak w jednej z łazienek w terminalu lotniczym znaleziono wcześniaka. Służby poleciły zatrzymać samolot, a 13 pasażerek poproszono o udanie się do karetki stojącej na płycie lotniska. Nie miały możliwości sprzeciwienia się, co wywołało międzynarodowy skandal.

Jeden z pasażerów relacjonował wydarzenia stacji telewizyjnej ABC. Powiedział, że było wyraźnie widać zdenerwowanie u powracających kobiet, a jedna nawet płakała. Pozostali pasażerowie, gdy dowiedzieli się o zajściu, byli zszokowani. Trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ktoś odważył się na tak bezczelne zachowanie względem innych osób.

Lekarze, którzy otrzymali informację o noworodku wyjaśnili, że byli zaniepokojeni stanem matki i polecili ją znaleźć. Pomimo zmuszenia wszystkich pasażerek do badania, nie udało się ustalić matki wcześniaka. Zarząd Międzynarodowego Lotniska Hamad poinformował, że dziecko jest już bezpieczne i znajduje się pod opieką pracowników medycznych i socjalnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła media
2. Wiceminister wygadała się o przygotowaniach rządu do lockdownu. Można się przerazić
3. Rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Potrwa aż do wiosny. Europejskie wieści są wstrząsające

Australia czeka na wyjaśnienia

Minister spraw zagranicznych Australii Marise Payne wyraziła swoje zaniepokojenie zaistniałą sytuacją, której dopuściły się służby Kataru. Zażądała raportu, by dowiedzieć się, co dokładnie zaszło na lotnisku w stolicy państwa. Zdarzenie określiła jako "rażąco niepokojące i obraźliwe".

Rzecznik australijskiego rządu federalnego przedstawił oficjalne stanowisko państwa. Podobnie jak wcześniej powiedziała Marise Payne, określił zdarzenie jako obraźliwe, rażąco nieodpowiednie i wykracza poza okoliczności, w których mogą wyrazić dobrowolną i świadomą zgodę.

- Rząd australijski jest głęboko zaniepokojony niedopuszczalnym traktowaniem niektórych pasażerów płci żeńskiej podczas niedawnego lotu Qatar Airways na lotnisku Doha - przekazał rzecznik rządu federalnego Australii cytowany przez Wirtualną Polskę.

Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniNieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
  2. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  3. Wszyscy nagle zamilkli. Dramatyczne sceny na Podhalu, aż ciarki przechodzą
  4. Możesz dostać gigantyczną karę. Wszystko przez brak kwarantanny i testu na covid, trzeba znać nowe przepisy w Niemczech dla Polaków
  5. Co za tragedia. Potężny pożar na zachodzie Polski. Siły żywiołu nie da się opisać
  6. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
  7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

żródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł