Kobieta zginęła podczas podróży życia.Fot. Pixabay.com/Arcaion

Z ostatniej chwili: Chciała samotnie przepłynąć ocean. Odnaleziono ciało przywiązane do łodzi

Kobieta znana na całym świecie zginęła podczas bicia rekordu. Jej podróż zakończyła się tragicznie. Odnaleziono ją samotną podczas wyprawy życia. Miała 60 lat.

Kobieta, której ciało odnaleziono w poniedziałek (22 czerwca), była słynną paraolimpijką i brązową medalistką londyńskich igrzysk. Chciała samotnie przepłynąć Ocean Spokojny. Jej podróż miała trwać nawet 4 miesiące. Chciała pokonać prawie 2 tys. kilometrów.

Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z ChorwacjiPrzywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z ChorwacjiCzytaj dalej

Kobieta, która wybrała marzenia

Amerykanka Angela Madsen służyła w marynarce wojennej i jak przypomina redakcja TVN24, w 1993 roku doznała ciężkiego urazu kręgosłupa. Co ważne, do wypadku doszło podczas meczu koszykówki na pokładzie stacji lotniczej Marine Corps w El Toro. Kobieta poddała się skomplikowanemu zabiegowi, ale już nigdy nie stanęła o własnych siłach. Niestety droga kuracja i długi pobyt szpitalu zepchnął Madsen na skraj bankructwa, a nawet bezdomności.

Jednak paraliż i trudna sytuacja życiowa nie przekreśliły jej marzeń o karierze sportowej Trenowała m.in. rzut oszczepem. W 2012 roku podczas londyńskich igrzysk paraolimpijskich zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą. Kobieta w paraolimpiadzie występowała aż trzykrotnie.

Niezłomna kobieta i jej podróż

Angela Madsen chciała być pierwszą zawodniczką z paraliżem, która samotnie pokona Ocean Spokojny łodzią wiosłową. Co więcej, na kartach historii mogłaby się również zapisać jako najstarsza kobieta, która dotrze z Kaliforni aż na Hawaje. Swoją podróż rozpoczęła w kwietniu i dawała sobie od 3 do 4 miesięcy na pokonanie dystansu prawie 2 tys. kilometrów. Kobieta pozostawała w stałym kontakcie ze swoją żoną, Deb Madsen. Jak podaje TVN24, w ostatniej wiadomości Angela miała napisać, że schodzi pod wodę, aby naprawić usterkę w łodzi. Wtedy kontakt się urwał. Służby odnalazły jej ciało przywiązane do kadłuba. Niestety to nie jedyny taki przypadek w ostatnich dniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
2. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych

- Kiedy otworzyłam skrzynkę mailową, nie znalazłam tam żadnej nowej wiadomości. Przeanalizowałam jej pozycję na GPS i zdałam sobie sprawę, że łódka, zamiast płynąć, dryfuje - cytuje redakcja TVN24 wpis Deb Madsen z 21 czerwca br.

Kobieta zginęła podczas bicia rekordu.

Fot. Wikipedia.org/ MSgt Sean M. Worrell/ domena publiczna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Eurosport/ TVN24

Następny artykuł