Kobieta nie przeżyła przejścia do USA.Fot. Pixabay.com/ Henryk Niestrój (zdjęcie ilustracyjne)

Absurdalne sceny na granicy, kobieta nie przeżyła. Tragiczna wiadomość ze świata

Kobieta chcąca przekroczyć jedną z ważniejszych granic regionu straciła życie. Sceneria całego zdarzenia zakrawała na absurd, ponieważ o losach podróżniczki zaważyły warunki na przejściach, a także spóźniona reakcja służb.

Kobieta, która przekraczała południowe granice Stanów Zjednoczonych, nie przeżyła sytuacji na przejściach. Według ustaleń mediów krajowych, na wyjątkowo długie kolejki oraz chaos organizacyjny mogły wpłynąć ostatnie przepisy epidemiologiczne.

14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Przejście graniczne bez warunków dla seniorów. Starsza kobieta nie żyje

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski i NBC, do zdarzenia doszło w niedzielę (23 sierpnia) na przejściu granicznym w meksykańskiej Tijuanie. W ostatni weekend kolejki do kontroli były wyjątkowo długie, a pogoda nie oszczędzała podróżnych. Ponadto, sami celnicy byli zmuszeni do przeprowadzenia bardzo wnikliwych kontroli, ze względu na nowe przepisy ochrony przed pandemią. W całym chaosie przejścia znalazła się 89-letnia kobieta.

Seniorka najprawdopodobniej nie wytrzymała warunków panujących na granicy i zasłabła. W niedzielę (23 sierpnia) straż graniczna otrzymała wezwanie, iż kobieta straciła przytomność i nie wykazuje żadnych oznak życia. Z podróżniczką była bliska rodzina. Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji. Niestety - było już za późno.

Kobieta ofiarą przepisów? Chaos na granicy meksykańsko-amerykańskiej

Według ustaleń Wirtualnej Polski, kobieta najprawdopodobniej kilka godzin czekała w kolejce do kontroli granicznej. Jak podają amerykańskie media, niektórzy podróżni byli zmuszeni do oczekiwania nawet przez 6 godzin, aby dostać się z Tijuany do San Diego. W sprawie 89-latki interweniowały krajowe służby. Już na miejscu stwierdzono zgon.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawet kilka tysięcy zakażeń jednego dnia. Eksperci biją na alarm
2. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
3. Sanepid zapowiada masowe kontrole w całej Polsce. Na celowniku kościoły, autobusy, sklepy

89-letnia kobieta, jak i tysiące innych podróżnych, trafiła na okres po 21 sierpnia, kiedy to weszły w życie nowe wytyczne Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP). Przepisy w założeniu mają zniechęcać do masowego przekraczania granic, aby prewencyjnie ograniczyć ryzyko przedostania się kolejnych nosicieli COVID-19 na teren USA. Wzorem Amerykanów idzie również rząd w Brazylii.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje były trener Widzewa Łódź. Jeszcze niedawno prowadził klub w rozgrywkach
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł