Kobieta w samolociefot. twitter.com/ @AMANI2020

Kobietę wyrzucili z samolotu, powód nie mieści się w głowie. Wszystko nagrała

Kobieta została wyrzucona z samolotu po tym jak wdała się w kłótnię z innym pasażerem. Mężczyzna miał ją zgłosić do personelu, bo poczuł się niekomfortowo. Dziewczyna opisała wszystko w swoich mediach społecznościowych.

Kobieta wyznania muzułmańskiego została usunięta z pokładu samolotu American Airlines w zeszłą sobotę. Całe zajście opisała w swoich mediach społecznościowych. Miała zostać zgłoszona przez innego pasażera, który po sprzeczce miał poczuć się niekomfortowo.

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. Za polską granicą problemy napotkają nawet turyściChcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. Za polską granicą problemy napotkają nawet turyściCzytaj dalej

Kobieta wyrzucona z pokładu po zgłoszeniu innego pasażera

Amani al-Khatahtbeh, założycielka bloga Muslim Girl, zrelacjonowała w mediach społecznościowych wydarzenia z lotniska oraz samolotu. Dziewczyna 14 listopada miała lecieć z Newark do Charlotte w Północnej Karolinie.

Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiWiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiCzytaj dalej

Gdy kobieta przechodziła przez kontrolę bezpieczeństwa, nieznajomy mężczyzna miał wepchnąć się przed nią. Na zwrócenie uwagi odpowiedział, że przecież al-Khatahtbeh może poczekać. Dodał, że odróżuje pierwszą klasą i korzysta z programu PreCheck (jest to płatny program pozwalający przechodzić pasażerom przez szybszą kontrolę bezpieczeństwa - przyp. red.).

Według relacji muzułmanki, gdyby ona się tak zachowała, od razu zostałaby zatrzymana i być może nawet oskarżona. Tymczasem funkcjonariusze TSA nie upomnieli mężczyzny, tylko kazali jej zmienić swoje zachowanie.

Po wejściu do samolotu również miało dojść do sprzeczki, tym razem z innym pasażerem. Kobieta miała zostać usunięta z pokładu, ponieważ inny pasażer czuł się przez nią niekomfortowo.

- Ostatnie sześć godzin mojego życia było wyczerpujących i traumatycznych - napisała Amani al-Khatahtbeh na Twitterze. Udostępniła nagranie, na którym słychać, jak manager American Airlines informuje ją, że musi opuścić samolot.

Według relacji świadków, na które powołuje się rzecznik American Airlines, konflikt pomiędzy pasażerami rozpoczął się podczas kontroli bezpieczeństwa. Następnie doszło do eskalacji, która skutkowała usunięciem kobiety z samolotu.

- W tej samej kolejce stały osoby, które korzystają z programu PreCheck, jak i inni pasażerowie, co mogło spowodować nieporozumienia - tłumaczy przewoźnik i dodaje, że kłótnia eskalowała. - Na pokładzie samolotu Amani al-Khatahtbeh skonfrontowała się z pasażerem i zaczęła go filmować, zanim zajęła swoje miejsce - czytamy.

Sprawę skomentował Nihad Awad, współzałożyciel i dyrektor naczelny Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich, który zobowiązał się do dopilnowania wyjaśnienia sprawy.

- Linia lotnicza musi natychmiast wyjaśnić, dlaczego zdecydowała się na wezwanie policji oraz usunięcie z samolotu Amani jedynie na podstawie słów mężczyzny, który rzekomo ją nękał - powiedział Nihad Awad.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. Klienci jednego z największych banków w Polsce na celowniku oszustów. Można stracić wszystkie pieniądze
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Jakby tego było mało, według relacji Amani al-Khatahtbeh po zatrzymaniu przez policję próbowano ją zmusić do zdjęcia hidżabu. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania.

Zdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemZdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  7. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać

Źródło: Polsat News, Wikipedia

Następny artykuł