kobiety powiedziała prawdęFot. Pexels.com @Andrew Neel (zdjęcie ilustracyjne)

Monika wyjawiła całą prawdę. Wynajęła pokój w hotelu, powiedziała jak ją potraktowano

Kobieta, która wyjechała na wczasy, zdała relację ze swojego wyjazdu. Turystka opowiedziała o tym, co zastała w hotelu. Wiele rzeczy możne znacznie zaskoczyć podróżnych - przede wszystkim, żadnych pytań o podróż służbową. Jej relacja w znacznej mierze zaprzecza temu, czego mogliśmy się spodziewać podczas przemieszczania się po Polsce w czasie pandemii.

Kobieta, która wybrała się na wczasy, zaskoczyła zarówno dziennikarzy, jak i turystów. Podróżniczka trafiła do hotelu, w którym nie dość, że została zakwaterowana bez większych problemów, to na dodatek miała do dyspozycji wiele atrakcji. Warto dodać, że przemieszczała się po Polsce. Monika zdała relację ze swojego pobytu w SPA, która została opublikowana na łamach portalu Wirtualna Polska.

Wiadomo, kiedy podróże na dawnych zasadach znów będą możliwe. Wielu będzie zasmuconych słowami ekspertaWiadomo, kiedy podróże na dawnych zasadach znów będą możliwe. Wielu będzie zasmuconych słowami ekspertaCzytaj dalej

Serwis WP Kobieta niedawno przekazał zaskakującą reakcję, która może wiele powiedzieć o tym, w jakiej sytuacji znalazła się cała branża turystyczna – szczególnie sektor hotelarski. Druga fala zarażeń koronawirusem uderzyła w przedsiębiorców z dużą siłą, a wiele firm nie miało czasu, by się odpowiednio przygotować. Wiele emocji wywołało przede wszystkim nagłe zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych oraz zamknięcie obiektów oferujących noclegi.

Kobieta wyjechała do SPA mimo obostrzeń. W hotelu spotkało ją duże zaskoczenie

Kobieta wybrała się do SPA, chociaż zgodnie z rozporządzeniem rządu, od 7 listopada z usług hoteli i innych obiektów noclegowych mogą korzystać jedynie osoby, które podróżują służbowo. Zakwaterowani mogą być również medycy, pacjenci i opiekunowie. Chociaż krok ten miał przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, to okazał się wielkim zaskoczeniem dla branży turystycznej, której przedstawiciele teraz robią, co mogą, by uniknąć bankructwa.

Portal WP Kobieta opublikował relację Moniki, która opowiedziała szczegółowo o tym, jak przebiega jej wizyta w hotelu. Jej relacja sugeruje, że przedsiębiorcy, mówiąc delikatnie, nie utrudniają wyjazdów wczasowiczom, którzy mimo epidemii decydują się choćby na krótkie wypady. Branża turystyczna i tak odnotowuje duży spadek w okresie jesienno-zimowym. Monika już podczas rezerwacji spotkała się z niemałym zaskoczeniem.

– Rezerwację w hotelu robił mój partner, podczas rozmowy przez telefon nikt nawet nie zapytał, czy podróżujemy służbowo. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, przy zameldowaniu recepcjonistka zapytała jedynie, czy potrzebujemy faktury, a potem wręczyła nam oświadczenie do podpisu, że przyjechaliśmy w celach zawodowych – słowa Moniki cytuje serwis Wirtualna Polska.

Ludzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotaniLudzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotaniCzytaj dalej

To jeszcze nie koniec. Okazuje się, że podczas pobytu w hotelu Monika wraz z mężem mogła korzystać z bogatej oferty obiektu. Dostępny był basen oraz wiele zabiegów umilających wypoczynek. O tym, że hotelarze obecnie walczą o każdego turystę, mogą świadczyć także promocje, jakie otrzymała wczasowiczka.

– Kiedy rano byliśmy na basenie, dostaliśmy propozycję masażu i zabiegów na twarz, wszystko w obniżonych cenach o 20 procent – dodaje Monika na łamach Wirtualnej Polski.

Biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, które panują w Polsce, relacja Moniki może zdziwić wielu turystów. Zwłaszcza że wprowadzone niedawno restrykcje mają obejmować okres do 29 listopada. Jednak czytając dramatyczne komentarze osób pracujących w branży turystycznej, trudno dziwić się temu, że takie sytuacje mają miejsce. Okazuje się, że przypadek Moniki nie jest wyjątkiem.

Monika to niejedyna kobieta, która wypoczywa w hotelu mimo panujących restrykcji

O tym, że w dobie radykalnych ograniczeń, Polakom udaje się spędzić owocny urlop, mówi kolejna kobieta. Wirtualna Polska opublikowała komentarz Weroniki, która zainspirowała się zdjęciami swoich znajomych i sama postanowiła wyjechać przynajmniej na weekend. W tym celu skontaktowała się z pensjonatem.

– Mam wolny weekend w listopadzie i na początku grudnia, zaczęłam się zastanawiać nad tym, co w tym czasie robić. Widzę, że przyjaciele i znajomi "non stop" gdzieś wyjeżdżają. Ostatnio koleżanka wrzuciła zdjęcie z jacuzzi. Zaczęłam się zastanawiać, jak to możliwe w czasie lockdownu, teoretycznie wszystko jest przecież pozamykane – komentarz Weroniki cytuje portal WP Kobieta.

O tym, co się dzieje w branży turystycznej, wypowiedział się również Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węglowski. Ekspert przyznał, że hotelarze znaleźli się w dramatycznym położeniu. Nic więc dziwnego, że próbują chociaż w minimalnym stopniu podtrzymać ruch – nawet, jeśli wiąże się to z niestosowaniem się do przepisów rządowych.

– Kondycja branży jest fatalna, hotele od ponad pół roku działają z ograniczeniami. Aktualnie mamy do czynienia de facto z drugim lockdownem – słowa Ireneusza Węglowskiego cytuje WP.

– Ponieważ segment rynku, jaki stanowią goście podróżujący służbowo, jest znikomy, nie pozwoli to na pokrycie kosztów działalności przy tak ograniczonym popycie. Tym bardziej niemożliwe jest wypracowanie zysku. Można też się spodziewać bankructw w branży hotelowej. To jest obszar kapitałochłonny, zbudowanie hotelu wymaga ogromnych środków, najczęściej pochodzących również z kredytu. Hotel to również wiele miejsc pracy. Odpowiedzialność przedsiębiorców hotelowych jest bardzo duża – dodaje ekspert.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
2. Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręce
3. Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli

Niedawno na naszym portalu pojawił się inny artykuł, w którym podajemy przykłady przedsiębiorców próbujących obejść obecnie panujące obostrzenia. Hotelarze w Zakopanem starają się, jak mogą, o czym świadczy komentarz właściciela jednego z obiektów w turystycznym mieście. Więcej przeczytacie tutaj.

Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąTusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesieniąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ekspresowy przepis na uwielbiane przez wszystkich ciasto bez pieczenia. Najlepsze do kawy lub herbaty
  2. Widzisz biały kożuch na kapuście kiszonej lub ogórkach kiszonych i nie wiesz czy jeść czy wyrzucać? Wyjawiamy co oznacza biały nalot
  3. Problem dotyczy dużej grupy Polaków. Tylko do 5 grudnia można ubiegać się o odszkodowania
  4. Uwiecznił niebywałe zjawisko w górach, niedługo potem zmarł w okropnych okolicznościach. Przesąd o widmie wzbudza ciarki nawet u doświadczonych podróżnych
  5. Polska celebrytka zachwyciła wszystkich fanów. Wygląda cudownie, a za plecami ma prawdziwy raj
  6. Powszechnie popełniany błąd może zagrozić naszemu zdrowiu. Wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy
  7. Kontrowersyjny pomysł armii. Szkolą owczarka niemieckiego do skoków ze spadochronem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł