Klimat uderza w południową część kraju.Fot. google.com/maps/ screen

Nie mogli uwierzyć, jak zobaczyli, co się dzieje. W Polsce sytuacja robi się coraz bardziej ekstremalna

Klimat nie oszczędza południa kraju. Najnowsze doniesienia z Małopolski nie wróżą dobrze potencjalnym turystom. Sytuacja jest naprawdę poważna i nie zanosi się na poprawę.

Klimat Małopolski nie sprzyja weekendowym wyjazdom. Doniesienia Polsat News i profilu Powiat Krakowski 112 całkowicie przekreślają najbliższe plany wypadowe na południe kraju. Podtopienia i ulewy to tylko początek problemów regionu. Władze notują coraz większe straty w infrastrukturze.

Stało się. Zdecydowali o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w środkowej AngliiStało się. Zdecydowali o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w środkowej AngliiCzytaj dalej

Klimat nie oszczędza

Wydarzenia na południu mają związek z zagrożeniem potwierdzonym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków klimat burzowy z opadami gradu miał wystąpić w województwach podkarpackim, świętokrzyskim, lubuskim, a także w południowej części województwa mazowieckiego i właśnie w Małopolsce. Najwięcej emocji wzbudzają obrazy z okolic Sułoszowy i Ojcowa.

Jak podaje profil facebookowy Powiat Krakowski 112, właśnie w tych miejscowościach dochodziło do najbardziej spektakularnych zniszczeń wywołanych przez ostatnie ulewy. W okolicach Sułoszowy woda porwała samochód osobowy i zablokowała pojazd pod mostem. Co więcej, obrzeża Krakowa (ze strony Olkusza) nawiedziłą trąba powietrzna. Jak podaje Polsat News, specyficzny klimat nie oszczędzał również Niepołomic, gdzie spadł grad wielkości piłeczek do ping-ponga.

Ostry klimat uderza w służby

Tylko w Małopolsce w związku z ulewami straż pożarna interweniowała aż 335 razy. Według ustaleń redakcji Polsat News, najwięcej wezwań odnotowano w powiecie krakowskim - 60 przypadków oraz 30 w powiatach wielickim, limanowskim i chrzanowskim. Co więcej, pojedyncze zdarzenia zgłaszano także w powiatach miechowskim, dąbrowskim i tarnowskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Warszawa sparaliżowana. Samochody "płyną", zamknięte metro
2. Przykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręca

Najczęstszymi problemami mieszkańców są podtopienia piwnic, ale także zawalone na jezdnię drzewa, uszkodzone przez grad dachy, oraz zablokowane studzienki. Według ostrzeżeń IMGW, na Podkarpaciu, w Małopolsce, województwie świętokrzyskim, lubelskim oraz na południowym Mazowszu zmienny klimat przyniesie od 50 mm do 60 mm opadów, oraz porywy wiatru do 120 km/h. Co ciekawe, wczoraj sparaliżowana była również Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. 77-latka wyszła na spacer. Kiedy zobaczyła na mieście kota sąsiada, zamurowało ją. Wiedziała, że nie jest dobrze

Źródło: Polsat News

Następny artykuł