klimat zegar do katastrofyfot. instagram.com/ climateclock.world

Zaczęli odliczać czas do katastrofy. Zostało mało czasu, słynny zegar wybije godzinę 0

Klimat zwiastuje na ogromną katastrofę, która może czekać nas za kilka lat. Słynny zegar już odlicza czas. Zostało trochę ponad 7 lat, a zmiany będą odczuwalne dla nas wszystkich. Niewiele wskazuje na to, żeby dało się jeszcze powstrzymać klęskę.

Klimat zmienia się nieubłaganie. Katastrofa może nastąpić już za trochę ponad 7 lat. Jeden z najsłynniejszych zegarów na świecie zaczął odliczać czas do tragedii. Będzie przypominał ludziom, że jeżeli nie zmienią swoich nawyków, dojdzie do najgorszego.

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Klimat zwiastuje prawdziwą katastrofę. Zostało 7 lat

Zegar na Manhattanie przy Union Square jest jedną z najpopularniejszych instalacji na świecie. Metronome przestał jednak pokazywać czas w cyklach 24 godzinnych. Został przeprogramowany w taki sposób, aby uświadomić ludziom, jak niewiele czasu zostało aby podjąć działania zapobiegające katastrofie klimatycznej.

Metronome powstał w 1999 roku i na dobre wpisał się w krajobraz Nowego Jorku, stając się jedną z jego wizytówek. Autorami tej instalacji są Kristin Jones i Andrew Ginzel. Ważną częścią dzieła jest zegar o szerokości prawie 19 metrów. Przyrząd odmierza czas w bardzo dokładny sposób - pokazuje godziny, minuty, sekundy i ich ułamki.

19 września przyrząd przestał odliczać czas do przodu, a rozpoczął wielkie odliczanie. Odpowiedzialni za tę wiadomość są artyści Gan Golan i Andrew Boyd, którzy nazwali ją "krytycznym oknem do działania". Tego dnia na ekranie pojawił się napis "The Earth has a deadline", po czym nastąpił ciąg zmieniających się cyfr zaczynając od 7:103:15:40:07.

Liczby oznaczają lata, dni, godziny, minuty i sekundy dzielące nas od katastrofy klimatycznej. Godzina 0 ma wybić w momencie, kiedy według prognoz temperatura na Ziemi podniesie się o 1,5 stopnia. Projekt został nazwany Klimatycznym Zegarem (Climate Clock) i będzie wyświetlany do 27 września, czyli końca Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku. Artyści dążą jednak do tego, aby pozostał on w mieście na stałe, jeśli nie na Metronome, to w innym widocznym miejscu.

- To jest nasz sposób na wykrzyczenie tej liczby z dachów - powiedział Golan tuż przed rozpoczęciem odliczania. - Świat dosłownie na nas liczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Uruchomiona została również strona internetowa, na której można sprawdzić ile czasu pozostało do końca odlicznia. Pod tym samym adresem dowiemy się również o szczegółach projektu, jak skonstruować własny zegar oraz przede wszystkim jak zapobiec katastrofie klimatycznej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Uwaga klimat ????❗️Globalne ocieplenie wpływa negatywnie nie tylko na środowisko naturalne, ale także na życie każdej i każdego z nas. Ma ono szkodliwy wpływ na prawo do życia, zdrowia, żywności, wody, mieszkania i nie tylko. Zmiany klimatu zwiększają i potęgują istniejące nierówności społeczne, a ich skutki będą z czasem rosnąć i pogarszać sytuację, rujnując przyszłość obecnych i kolejnych pokoleń. Rządy państw, a także międzynarodowe korporacje, muszą wziąć odpowiedzialność za wdrożenie rozwiązań, które powstrzymają klimatyczną katastrofę. ➡️ Podpisz petycję i wezwij Ursulę von del Leyen, Przewodniczącą Komisji Europejskiej, do działania! Link do petycji w BIO! #klimat #zmianyklimatu #strikeforclimate #climatechange #climatechangeisreal #climatestrike #strajkklimatyczny #prawaczłowieka #humanrights #amnesty #amnestyinternational

Post udostępniony przez Amnesty Polska (@amnesty_international_polska)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: Noizz

Następny artykuł