kino samochodowe i dziwne przepisyFot. pxhere.com/CC0 Public Domain

Nałożyli limit miejsc w samochodach. W jedno miejsce nie pojedziesz z rodziną, w której jest kilka osób

Kino jest jednym z tych miejsc, które na dłużej pozostanie zamknięte. Razem z teatrami i klubami fitness jako ostatnie zostaną otwarte, a system ich działania zostanie całkowicie zmieniony. Zanim to nastąpi, trzeba znaleźć inne sposoby, by oglądać najnowsze filmy.

Kino samochodowe nie jest u nas szczególnie popularne. Ze względu na pandemię pojawiły się pomysły, by zamienić wybraną przestrzeń miejską w parking, na którym będzie można oglądać filmy na dużym ekranie. Tego typu atrakcje już ruszają, lecz najpierw trzeba się zapoznać z zasadami, jakie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało dla naszego bezpieczeństwa.

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyRząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Kino w plenerze

Wiele osób czekało na możliwość skorzystania z kina samochodowego lub plenerowego, lecz wspólne wyjście może okazać się niemożliwe. Pomimo tego, że wszyscy widzowie siedzą w swoich samochodach, ministerstwo postanowiło do nich zajrzeć. W regulaminie działania kin samochodowych pojawił się zapis, który w niejasny sposób ogranicza liczbę osób w aucie.

- W przypadku kin samochodowych do udziału w pokazach dopuszczane powinny być tylko samochody osobowe, a liczba osób w samochodzie powinna być zgodna z obowiązującymi w danym momencie normami – obecnie nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących; wszystkie osoby niezamieszkujące wspólnie zobowiązane są do zakrycia ust i nosa w czasie przebywania w samochodzie - czytamy w komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z tego zapisu wynika, że w samochodzie osobowym, który ma 5 miejsc siedzących, mogą przebywać tylko 2 osoby w czasie seansu. Rodzinne "wyjście" do kina będzie więc niemożliwe. Dziennikarz autokult.pl (WP) postanowił sprawdzić, jak ministerstwo wytłumaczy ten punkt regulaminu.

Film obejrzymy w parach

- Zastosowaliśmy tu analogię do środków transportu publicznego. Celem zaproponowanych regulacji, dotyczących umożliwienia działalności kin samochodowych i plenerowych, jest ograniczenie liczby osób uczestniczących w pokazie samochodowym – odpowiedziało na zapytanie Autokult.pl biuro prasowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

W dalszych wyjaśnieniach okazało się, że w kolejnych etapach luzowania przepisów pojawi się możliwość oglądania filmów w większym gronie. Na razie została ograniczona ogólna liczba uczestników w sposób, który nie podoba się samym zainteresowanym. Pozostałe zapisy są jasne i mają logiczne wytłumaczenie. W każdym miejscu poza samochodem, a także wtedy, gdy uchylone są szyby, mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. Dodatkowo każdy uczestnik będzie musiał poddać się bezdotykowemu pomiarowi temperatury. Organizator powinien zadbać o zabezpieczenie terenu i umożliwić nam zakup biletu on-line lub w inny sposób niewymagający kontaktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  2. Wiemy, jak czuje się zaatakowana niedźwiedzica z zoo. Dyrekcja podjęła poważne kroki
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Adam Małysz przerwał milczenie. Przed tysiącami widzów skrytykował jednego z polskich skoczków. "Był bardzo trudny"

źródło: autokult

Następny artykuł