Kinga Duda z nową rolą.Fot. prezydent.pl/Eliza Radzikowska-Białobrzewska

Szykuje się skandal? Tajemnicza posada Kingi Dudy przy ojcu. Zwiedziła niemal cały świat i wróciła do Polski

Kinga Duda po licznych wyjazdach zagranicznych, na dobre osiadła nad Wisłą i już od przeszło miesiąca sprawuje całkowicie nową funkcję. Kariera prawniczki z Krakowa nabiera tempa w Kancelarii Prezydenta.

Kinga Duda studiowała w Waszyngtonie, odbywała staże w Brukseli, a także pracowała w Londynie, z którym przez jakiś czas - wiązała dalszą przyszłość. Teraz jednak, córka prezydenta nieco zwolni tempo w Warszawie jako tzw. doradczyni społeczna.

Dantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragicznyDantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragicznyCzytaj dalej

Kinga Duda prawą ręką ojca?

Jak podaje redakcja Polsat News, Kinga Duda jest już doradczynią w Kancelarii Prezydenta od sierpnia tego roku. Informację potwierdza oficjalna strona głowy państwa - prezydent.pl. W komunikacie czytamy, iż córka byłego europosła PiS studiowała w USA, odbyła staż w Parlamencie Europejskim, a także - uczestniczyła w kilku lub kilkunastu konkursach na szczeblu międzynarodowym.

- Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC). Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ - czytamy w biogramie Kingi Dudy.

Kinga Duda oficjalnie w Kancelarii Prezydenta

Według dalszych informacji opublikowanych na platformie prezydent.pl, Kinga Duda specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym, a także prawie prywatnym międzynarodowym. Urodziłą się w Krakowie, ma 25 lat i ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Jej wujem ze strony matki jest Jakub Kornhauser - poeta i entuzjasta turystyki rowerowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo już potwierdziło, pojawią się nowe znaki drogowe. Lepiej je poznać zanim posypią się kary
2. Tomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanej
3. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd

- Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne - podaje serwis prezydent.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntu
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Polsat News/ prezydent.pl

Następny artykuł