Kim Dzong Un przekazuje władzęFot. STR/AFP/East News

Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej

Kim Dzong Un w ostatnim czasie zaczął podejmować zaskakujące decyzje. Wiele wskazuje na to, że próbuje zabezpieczyć państwo na wypadek swojej śmierci. Południowokoreański wywiad przekazał niewiarygodne informacje.

Kim Dzong Un jest jedynym i samodzielnym przywódcą Korei Północnej, lecz niedawno podjął decyzję o przekazaniu części władzy innym urzędnikom. Szczególną uwagę zwraca pozycja jego młodszej siostry, która pojawia się w momentach ważnych dla losów kraju. Kim Jo Dzong jako jedyna osoba w kraju ma prawo do podejmowania decyzji w imieniu przywódcy. Media z całego świata upatrują w tym zmian, jakie nadejdą w chwili śmierci dyktatora.

Już się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarkiJuż się zaczęło, żywioł uderzył bezlitośnie. Nagranie z polskiego miasta przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Kim Dzong Un choruje i przekazuje władzę innym

Do tej pory żadna kobieta w Korei Północnej nie miała takiej władzy, jak siostra Kim Dzong Una. Zwykle ich rola sprowadza się do bycia żoną i matką, dlatego pozycja Kim Jo Dzong jest zaskakująca. Ha Tae-keung, deputowany południowokoreańskiej partii opozycyjnej, który zasiada w parlamentarnej komisji wywiadu, był obecny na czwartkowym sprawozdaniu Narodowej Służby Wywiadu. Przekazał dziennikarzom, że Kim Jo Dzong pomaga kierować reżimem z mandatu swojego brata.

Narodowa Służba Wywiadu poinformowała, że wysocy rangą urzędnicy również otrzymali więcej władzy w zakresie polityki gospodarczej oraz militarnej. Jak twierdzi Ha Tae-keung, ograniczenie obowiązków Kima ma na celu odciążenie dyktatora i ograniczenie jego odpowiedzialności za ewentualne niepowodzenia. Można jednak podejrzewać, że Kim Dzong Un obawia się swojej śmierci i stara się zabezpieczyć państwo na taką ewentualność. W tym roku przeszedł poważną operację serca, po której długo przebywał zamknięty w swojej posiadłości w hrabstwie Hyangsan.

Kim Jo Dzong nowym przywódcą?

- Faktem jest, że kobieta przebija się przez potężne siły patriarchalne w kraju, gdzie rolą przedstawicielek jej płci jest przede wszystkim być żoną i matką. - Widzimy ją, gdy co kilka miesięcy otrzymuje nowy tytuł, nowe stanowisko, nowe obowiązki - mówił w czerwcu w rozmowie ze stacją CNN Evans Revere, były ekspert Departamentu Stanu USA w Azji.

Dzisiaj grzeje: 1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
2. W końcu stało się. Polska trafiła na żółtą listę, nowe obostrzenia dla każdego
3. Finowie twierdzą, że wynaleźli lek na kaca. Badanie może być przełomowe

Rodzina Kimów nigdy wcześniej nie dopuszczała do władzy nikogo poza przywódcą, a żadna kobieta nie miała prawa do decydowania o czymkolwiek. Media z całego świata czekają na kolejne zmiany w Korei Północnej i bacznie obserwują poczynania dyktatora. Po przekazaniu części władzy urzędnikom i Kim Jo Dzong może dojść do zmiany wizerunku reżimu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej wygląda jak prawdziwa modelka. Aż trudno uwierzyć, ile ma lat (FOTO)
  2. "Zmarła kobieta, popełniła samobójstwo". Dotkliwe słowa o prowadzącej "Pytanie na śniadanie"
  3. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali
  4. Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  5. Tragiczne doniesienia zza granicy, są ofiary. Dym widać z wielu kilometrów, spłonął hotel w kurorcie
  6. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała

Źródło: TVN 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł