Kierowcy muszą uważać. Wysokie mandaty w wakacjewikimedia.commons/ Cezary p/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Kierowcy muszą uważać. Na wakacje można dostać 1500 zł mandatu za jednym razem

Kierowcy powinni kontrolować prędkość. Ważne jest także przestrzeganie restrykcji. Drogówka zapowiada, że w tegoroczne wakacje nie będzie odpuszczać. Grożą naprawdę wysokie mandaty.

Kierowcy mają być surowo kontrolowani szczególnie przez policjantów w białych czapkach. Najwięcej mogą stracić piraci drogowi. Jednak jak zapowiadają służby, karę będzie można zapłacić również za nienoszenie maseczki czy uszkodzoną tablicę rejestracyjną. Ostatnio zauważono niższe statystyki wypadków drogowych, jednak policja obawia się, że sytuacja rozwinie się na gorsze w sezonie wakacyjnym.

Woda porwała mężczyznę. Dramatyczne zdjęcia skutków nawałnicy na południu PolskiWoda porwała mężczyznę. Dramatyczne zdjęcia skutków nawałnicy na południu PolskiCzytaj dalej

Kierowcy muszą pamiętać o zasadach

Złamanie zasad ruchu drogowego może skończyć się mandatem w wysokości nawet 1000 złotych. Kontrolowane będzie również zakrywanie nosa i ust w środkach publicznego transportu czy w samochodzie osobowym, w którym poruszają się minimum dwie osoby, które razem nie mieszkają. Brak maseczki może skończyć się mandatem w wysokości 500 złotych.

Jak zapowiedział inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, każdej nocy będzie pracowało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Podczas wakacji policja planuje korzystanie z nieoznakowanych aut.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

- Zamierzamy pełną moc i siłę naszych radiowozów zastosować do wyłapywania piratów drogowych. Wykorzystamy każdy możliwy sprzęt na lądzie, wodzie i w powietrzu. Śmigłowcem będą wyłapywani kierowcy zachowujący się szczególnie niebezpiecznie, drastycznie przekraczający prędkość. Użyjemy też dronów do obserwacji ruchu drogowego - powiedział Mariusz Ciarka. Mandat można dostać także za nieodpowiednie korzystanie z atrakcji turystycznych. O takim przypadku pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści muszą odłożyć wczasy na później. Uwielbiany kraj przedłuża zakaz lotów
  2. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

źródło: Money.pl

Następny artykuł