kierowcy utknęli w korkuFot. unsplash.com/@danielcgold

Porażająca sytuacja na granicy. Polscy kierowcy w 80-km korku, wszyscy utknęli we Włoszech

Kierowcy TIR-ów zdają relację na żywo z sytuacji przy granicy Włoch i Austrii. W Brenono zaczyna się korek, który ciągnie się na 80 km, a samochodów wciąż przybywa.

Kierowcy, którzy próbują opuścić Włochy, napotkali ogromną przeszkodę. Na granicy trwają szczegółowe kontrole, które zatrzymały ruch. Austriacy zaostrzyli przepisy dotyczące kontroli granicznych, które obowiązują od środy od 10 rano. Bezwzględny zakaz wjazdu otrzymali Włosi, a Niemcy mogą przejechać przez kraj tylko wtedy, gdy mają pełen bak paliwa, by się nie zatrzymywać w Austrii. Obywatele tego kraju są wpuszczani, ale od razu trafiają pod kwarantannę.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Kierowcy utknęli w korku

O sytuacji na bieżąco informują polscy kierowcy, którzy próbują wrócić do kraju.

- Przepustowość granicy jest praktycznie zerowa. To się wszystko rozciąga na dystansie ponad 80 kilometrów - pisze Sebastian, kierowca polskiej ciężarówki.

Na drodze nie ma warunków, by godnie przeczekać na swoją kolej. Nie ma dostępu do wody, żeby się napić, ani umyć. Nie ma też toalet. Kierowcy koczują w swoich samochodach, bo nie mają już jak zawrócić.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Natężenie ruchu na tej trasie nasiliło się, ponieważ Słowenia zamknęła swoje granice. Wszyscy zmuszeni są ustawić się w kolejce przed granicą w Brenero, ponieważ nie ma innej możliwości, by dostać się na północy wschód. Kolejne kraje zamykają się przed podróżnymi, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wszystkie w jednym mieście
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: RMF24

Następny artykuł