Kierowca we Włoszech odetchnie z ulgą. Gorzej w AustriiFot. Xan Griffin/ Unsplash

Olbrzymie ułatwienie dla kierowców. Wielkie zmiany dla zmotoryzowanych za granicą

Kierowca w tym kraju UE odetchnie z ulgą. Niestety, w tym samym czasie inne państwo wznawia obostrzenia.

Kierowca w końcu będzie mógł się przemieszczać bez urzędniczych ograniczeń. Właśnie weszły nowe przepisy zwalniające zmotoryzowanych z posiadania kłopotliwego dokumentu. Biurokracja wraca jednak u sąsiadów.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

Kierowca bez deklaracji

Do 17 maja każdy włoski kierowca był zobligowany do posiadania dokumentu potwierdzającego rejestrację w państwowej służbie zdrowia. Przepis tyczył się przede wszystkim zawodowych przewoźników zza granicy. Kierowca międzynarodowy nie musi też opuszczać Włoch po 72 godzinach (z możliwością przedłużenia o kolejne 48 godzin).

Ministerstwo Transportu przedłużyło jednak obostrzenia bezpośrednio związane z czynnościami zawodowymi przewoźników. M.in. kierowca powinien pozostać w swoim pojeździe, jeśli nie posiada rękawiczek i maseczki, a także nie może wejść do biura spedycyjnego (wyjątkiem jest skorzystanie z toalety).

Kierowca w Austrii ponownie z trudnościami

Jak podaje Międzynarodowa Unia Transportu (IRU), od 18 maja Austria przywraca obostrzenia wiązane z ruchem drogowym. Władze nie zdecydowały się na wydłużenie swobód. Kierowca jadący ciągnikiem z przyczepami o DMC (dopuszczalna masa całkowita) maszyny lub przyczepy powyżej 3,5 t, a także samochodem ciężarowym lub pojazdem przegubowym o DMC przekraczającym 7,5 t nie wjedzie na austriackie drogi w konkretnych godzinach. Kierowca tego typu pojazdów ma zakaz poruszania się po Austrii w soboty od godz. 15:00 do 0:00 oraz w niedziele i święta publiczne od godz. 0:00 do 22:00.

Dzisiaj grzeje: 1. Uderzyła plaga, wszystko nagrali. Porażający film trafił do sieci, straty są gigantyczne
2. Tak mocnych słów nie spodziewał się nikt, nawet po Trumpie. Padły wyjątkowo ostre zarzuty wobec Chin

Najbliższe święto w Austrii wypada 21 maja. Spowodować to może niemały korek na granicy z Bawarią, gdzie nadal obowiązują ułatwienia dla kierowców ciężarówek. Według niemieckiej policji całkiem możliwe, że zator powstanie na BAB 96 w pobliżu Lindau i BAB 7 w tunelu granicznym w Füssen.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
   2. Dramat w lesie. Ktoś porzucił psa w katastrofalnym stanie. Prezydent zareagował
   3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
   4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
   5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
   6. Tragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synka

Źródło: Trans.info

Następny artykuł