Kierowca powinien uważać na kasy samoobsługowe.Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Kierowco, uważaj podczas tankowania auta. Oszustwo sprawia, że traci się krocie

Kierowca musi uważać nawet na stacji benzynowej. Ostatnie doniesienia z północy stawiają pod wątpliwość bezpieczeństwo portfela nawet podczas tankowania. Naciągacze mają już opracowaną “taktykę”.

Kierowca korzystający ze stanowisk samoobsługowych powinien mieć oczy szeroko otwarte. Okazuje się, że stacje, które już teraz wprowadził pewne ułatwienia dla swoich klientów, mogą szybko stracić spore pieniądze.

Sytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuSytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuCzytaj dalej

Kierowca nie na “dotyk”

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, kierowca korzystający ze stanowisk samoobsługowych, może być w bardzo prosty sposób okradziony. W Europie stacje benzynowe coraz częściej instalują samoobsługowe panele do płatności zbliżeniowej, tak też klienci chętnie stawiają na nowe rozwiązanie, niż stanie w kolejkach. Czy jest to jednak najbezpieczniejszy wariant?

Po wstrząsającej historii kobiety, która podróżowała jedną z krajowych autostrad, Skandynawia doczekała się kolejnego skandalu. Według relacji jednego z internautów kierowca, który zauważy podejrzane elementy czytnika kart, pod żadnym pozorem nie powinien zbliżać karty lub wprowadzać PIN-u. Pan Marcin, który sam jest miłośnikiem Szwecji i często przemieszcza się po tamtejszych drogach, miał już okazję zderzyć się z metodami “benzynowych naciągaczy”.

Polski kierowca o naciągaczach w Szwecji

Na swoim Twitterze pan Marcin opisuje sytuację na jednej ze stacji benzynowych. Pod wpisem dołączył zdjęcia wyłamanego elementu złodziei, który został zainstalowany przy stanowisku, aby ściągać fale karty. Co ważne, kierowca zauważył, że 100 metrów od stanowiska, stoi samochód na bułgarskich rejestracjach, a jeden z pasażerów - ma otwartego laptopa. Jak sugeruje WP, mogło to oznaczać, że sprawcy ściągają dane równolegle do kupna benzyny przez klienta.

- Tak wygląda skaner do kart, zamontowany nad slotem do kart w automacie do tankowania dla ciężarówek. Zerwałem to w nocy w Markaryd. 100 metrów dalej chłopaki z laptopem bułgarskie rejestracje - pisze na Twitterze kierowca kursujący do Szwecji.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł