Kielce zaczęło płonąćFot. google.com/maps/ screen

Ewakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środku

Kielce znalazły się w centrum dramatycznych wydarzeń. Rano informacje obiegły krajowe media. Z relacji świadków wynika, że ogień pojawił się nagle i bardzo szybko zajął dużą część budynku. Katastrofa zaczęła się, gdy w środku przebywali ludzie. Służby musiały jak najszybciej zarządzić ewakuację. Sytuacja pogarszała się z minuty na minutę.

Kielce żyją dużym pożarem, do którego doszło w poniedziałek 24 sierpnia wieczorem. Krajowe media dzisiaj rano tj. 25 sierpnia poinformowały o dramatycznych wydarzeniach w mieście. Ogień pojawił się bardzo szybko i zajął dużą część budynku. Przebywające wewnątrz osoby zauważyły dym zbierający się pod sufitem. Natychmiast zarządzono ewakuację całej placówki, a na miejscu pojawiły się służby.

Nareszcie. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Długo czekali na przekazanie dobrych wieściNareszcie. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Długo czekali na przekazanie dobrych wieściCzytaj dalej

Kielce miały bardzo niespokojną noc z powodu pożaru, który wybuchł około godziny 20:00. W ogniu stanął supermarket Lidl przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Wówczas w placówce przebywali jeszcze pracownicy, którzy musieli zostać szybko ewakuowani. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, która rozpoczęła akcję gaśniczą. Podczas czynności nagle runął dach budynku.

Kielce: duży pożar supermarketu Lidl

Kielce znalazły się w centrum niespokojnych wydarzeń związanych z akcją gaśniczą płonącego budynku supermarketu popularnej sieci Lidl. Z informacji przekazanych przez służby wynika, że chociaż w środku znajdowali się ludzie, to ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i na szczęście nikomu nic się nie stało. Większe trudności natomiast mieli strażacy, którzy próbowali opanować żywioł.

- Pożar powstał ok. godz. 20, w godzinach pracy sklepu, czyli jeszcze wtedy, gdy w środku byli klienci. Wszyscy pracownicy i klienci bezpiecznie opuścili budynek. Nikt nie został poszkodowany, nie mamy osób rannych - słowa mł. bryg. Marcina Nygi z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach cytuje Gazeta.pl.

- Pracownicy mówili, że pojawiło się zadymienie w przestrzeni sufitu podwieszanego. Zadziałano prawidłowo, personel zarządził ewakuację i zgłosił zadymienie na numer alarmowy - dodaje.

Podczas akcji, w której centrum były Kielce, pracowało aż 6 zastępów straży pożarnej. Lidl, który stanął w płomieniach, miał powierzchnię blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych, poinformował przedstawiciel komendy. Z relacji służb wynika, że dach, którego znaczna część zajęła się ogniem, w pewnym momencie zawalił się do środka. Na miejscu wydarzeń był również prezydent Kielc Bogdan Wenta wraz z wojewodą Rafałem Nowakiem. Dogaszanie mogło trwać jeszcze nawet kilka godzin, jak informuje Dziennik Zachodu.

Dzisiaj grzeje: 1. Sceny jak z horroru. Znaleziono zwłoki ukryte w popularnym sklepie
2. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
3. Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzież

Kielce mogły znaleźć się w jeszcze niebezpieczniejszej sytuacji, ponieważ niedaleko Lidla położona jest stacja paliw. Strażacy jednak byli przekonani, że nie dojdzie do przeniesienia ognia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o druzgoczącym wypadku na Śląsku, w którym zginęło aż 9 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobny
  2. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni

Źródło: Gazeta.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł