Kemping dozwolony w wakacje 2020. Są nowe zasadyPixabay.com/ ra-dio

Nowe wytyczne na wakacje dla tysięcy Polaków. Dotkną tylko niektórych

Kemping w tym roku będzie możliwy. Pojawiły się kolejne restrykcje, które będą obowiązywać w okresie wakacyjnym. Będzie się musiała do nich dostosować duża część Polaków. Czego dotyczą nowe zasady?

Kemping to popularna w Polsce forma spędzania urlopu. Pomimo panującej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa, w tym roku również będzie można korzystać z pól kempingowych. To właśnie kempingowicze oraz ich organizatorzy odczują zmiany. Zostały nałożone obostrzenia, które zapewnią bezpieczeństwo urlopowiczom i pracownikom. Jakie są nowe zasady?

Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosKolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głosCzytaj dalej

Kemping w wakacje 2020

Z racji tego, że w tym roku większość Polaków zdecyduje się na wakacje w Polsce, wiele osób wybrało kempingi. Jednym z powodów są koszta. Taka forma wypoczynku jest tańsza. Aby żaden turystów nie zaraził się koronawirusem, Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny razem z Polską Federacją Campingu i Caravaningu przygotowali nowe zasady, które będą obowiązywać w tego typu miejscach noclegowych.

Do recepcji wejść będzie mogła najwyżej jedna osoba. Tam znajdzie ona szczegółowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa na terenie obiektu. Jedno stanowisko będzie mogło być wynajęte jedynie przez osoby, które razem mieszkają. Liczba turystów zostanie ograniczona. Łatwo dostępne będą środki do dezynfekcji. Będzie ona obowiązkowa przed wejściem do recepcji czy innej wspólnej przestrzeni. Na miejscu będzie można kupić maseczki i rękawiczki. Przestrzenie dotykowe, jak np. poręcze i klamki, będą regularnie dezynfekowane.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Zasady dla pracowników

Również osoby pracujące będą musiały dostosować się do nowych zasad. Obowiązkiem będzie mycie rąk i dezynfekcja przed rozpoczęciem pracy, jak też używanie maseczek i rękawiczek. Będą też musieli dbać o higienę miejsca pracy. Firmy mają też zadbać o zapewnienie możliwości pracy zdalnej, jeśli okoliczności na to pozwolą. Zmniejszona zostanie liczba pracowników korzystająca ze wspólnych obszarów. Przerwy będą organizowane o różnych porach, aby pracownicy niepotrzebnie nie kolidowali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła

Źródło: InfoPrzasysz.com

Następny artykuł