kempingTurysci.pl

Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem

Kemping stanął w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Do terenu, na którym biwakowało wiele rodzin z dziećmi oraz seniorów, zaczęła zbliżać się ściana ognia. Straż zarządziła wielką ewakuację, która ze względu na skalę nie należała do najłatwiejszych. Zaangażowano wiele oddziałów służb.

Kemping na nadmorskich terenach w pobliżu Marsylii, to bardzo popularna forma spędzania wakacji wśród turystów. Niestety ich spokój oraz bezpieczeństwo zostały zagrożone przez groźny pożar lasów i zarośli niedaleko francuskiego kurortu. W tym regionie biwakowały rodziny z dziećmi oraz seniorzy. W związku z rozprzestrzeniającą się ścianą ognia, straż musiała natychmiast reagować.

7 osób straciło życie w jednej chwili, są ranni. Porażająca tragedia w Grecji7 osób straciło życie w jednej chwili, są ranni. Porażająca tragedia w GrecjiCzytaj dalej

Wszyscy w pobliżu Marsyli musieli przerwać kemping w związku z rosnącym ryzykiem wywołanym przez pożar. Służby zarządziły wielką ewakuację, podczas której przetransportowano z okolicznych terenów około 1200 osób. W akcję zaangażowano strażaków wyspecjalizowanych w ratownictwie morskim oraz policję. Użyto również luksusowych jachtów, które zarekwirowano na potrzeby operacji, oraz innych jednostek pływających.

Kemping zakończony ewaukacją

Władze zaapelowały, aby każdy turysta przerwał kemping i znalazł się na plaży Tamaris, na zachód od Marsylii. Z tego miejsca zarządzono ewakuację, która przebiegała drogą morską do rybackiego portu Carro. Gdy wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, postanowiono przewieźć wczasowiczów autobusami do gimnazjum w miejscowości Martigues. Tam wszyscy musieli spędzić noc.

Według doniesień służb, część osób, które zauważyły, że kemping jest zagrożony pożarem, wpadło w panikę. Osoby znajdujące się w tym regionie dostrzegły zbliżającą się do terenów położonych w okolicach Marsylii ścianę ognia. Sytuacja była również skomplikowana ze względu na przebywających tam dzieci oraz seniorów. Jednak, jak donoszą media, wszystkich udało się ewakuować do bezpiecznego miejsca.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Nie chce ci się zabrać śmieci z lasu? Możesz gorzko pożałować, mandaty będą nawet 10 razy wyższe

Po tym, jak wypoczywający przerwali kemping i zostali ewakuowani przez służby, strażacy nadal walczą z żywiołem. Niestety pracujący na miejscu pracownicy straży pożarnej oceniają, że ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko i opanowanie pożaru może być bardzo wymagające. Według przewidywań, akcja ma potrwać do środy 5 sierpnia br. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o polskich strażakach, którzy są gotowi, aby pojechać do Bejrutu i wspierać lokalne władze po wielkim wybuchu, do którego doszło w porcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska wróciła do domu po treningu. Nie mogła uwierzyć w to, co robiła jej mała córeczka (FOTO)
  2. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł