kawiarnia ma swoje zasadyFot. facebook.com/ Amber Lynn Gilles

Obrażała baristę, bo poprosił o założenie maseczki. Potem dostał napiwek, o jakim mu się nie śniło

Kawiarnia przyciąga wielu klientów, więc dla bezpieczeństwa wszystkich nałożono obowiązek zasłaniania ust i nosa. Nie każdemu się to spodobało, a jedna z klientek w specyficzny sposób to wyraziła. Barista nie dał się wyprowadzić z równowagi, za co otrzymał ogromny napiwek.

Kawiarnia w San Diego jest jedną z wielu należących do sieci Starbucks. Jeden dzień zapadnie na długo w pamięci pracownika i klientki, która spowodowała niemałe poruszenie w sieci. Kobieta chciała złożyć zamówienie, lecz barista odmówił jego przyjęcia i poprosił o założenie maseczki ochronnej. Klientka wściekła się i zaczęła go obrażać.

Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceOkropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceCzytaj dalej

Kawiarnia moze byc dumna ze swojego pracownika

Jeszcze tego samego dnia, 22 czerwca, niezadowolona klientka zamieściła wpis na Facebooku, wyrażając swoje oburzenie. Dodała również zdjęcie 24-letniego pracownika kawiarni, które zrobiła mu bez jego zgody.

- Poznajcie Lenena ze Starbucksa, który odmówił mi usługi, ponieważ nie mam maseczki. Następnym razem będę czekała na gliny i przyniosę medyczne zwolnienie - napisała Amber Lynn Gilles.

Jej post bardzo szybko rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych i ku jej zdziwieniu, wywołał falę wsparcia dla młodego baristy. Lenin Gutierrez, jako pracownik sieci Starbucks, przestrzega odgórnie ustalonych zasad i wymaga tego również od klientów. Jego obowiązkiem było poproszenie kobiety o założenie maski, bez względu na jej osobiste preferencje.

Młody barista otrzymał ogromny napiwek

Na portalu crowdfundingowym gofundme.com 26-letni Matt Cowan poprosił o "napiwki" dla Gutierreza. Przy okazji napisał, że prośba o przestrzeganie zasad to niewiele i każdy powinien się zastosować. Założenie maseczki ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko osobie, która ją nosi, ale wszystkim wokół.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesienia
2. Lidl zamknie czasowo część swoich sklepów na terenie całej Polski. Sieć poinformowała na jak długo

Akcja bardzo szybko przyniosła ogromną sumę. Do wtorku wzięło w niej udział 1 445 osób, które łącznie wpłaciły 98 610 tys. dolarów. Barista był miło zaskoczony, gdy uzbierał się 1 tys. dolarów, a przy wyższej kwocie nie wiedział już jak wyrazić swoją wdzięczność. Gutierrez część kwoty chce przekazać lokalnym organizacjom w San Diego, a za część zamierza spełnić swoje marzenie zostania tancerzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddech
  2. Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło:RMF 24

Następny artykuł