Katastrofa indyjskiego boeinga z nowymi dowodami.Fot. Unsplash.com/Jordan Sanchez (zdjęcie ilustracyjne)

Dramatyczna katastrofa samolotu. Byli bez szans. Są nowe fakty. Wiadomości ze świata

Katastrofa z piątku doczekała się kolejnych ustaleń. Służby odnalazły istotne elementy sprzętu pokładowego, które mogą rzucić nowe światło na wydarzenia z 7 sierpnia. Teraz funkcjonariusze pracują nad nowym materiałem dowodowym.

Katastrofaboeinga indyjskich linii Air India Express miała miejsce w piątek, 7 sierpnia o godzinie 19:40 czasu lokalnego (16:10 czasu polskiego). Jak podają dziennikarze RMF24, krajowe służby odnalazły nowy materiał dowodowy. Ponadto, znana jest już liczba ofiar wydarzeń z Kalikatu.

WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyWizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyCzytaj dalej

Katastrofa z nowymi dowodami

Jak informują dziennikarze RMF24, indyjskie służby odnalazły czarną skrzynkę oraz rekorder pokładowy Boeing 737 linii Air India Express. Co ważne, rekorder samolotu miał zapisywać rozmowy i dźwięk z kabiny pilotów tuż przed tragedią. Istnieje prawdopodobieństwo, że po analizie materiału katastrofa z Kalikatu doczeka się kolejnych szczegółów.

Jak na razie wiadomo, że boeing leciał z Dubaju do indyjskiego Kalikatu (także Kozhikode) i przy procedurach zejścia na pas kilkakrotnie okrążył port oraz dwukrotnie podchodził do właściwego lądowania. Całemu manewrowi towarzyszyły skrajnie niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in. ulewny deszcz. Jak relacjonuje RMF24, katastrofa rozegrała się zaraz po wypadnięciu jednostki z pasa. Wtedy też maszyna rozpadła się na dwie części.

Katastrofa indyjskiego samolotu: Nie żyje pilot boeinga

Jak przekazał cytowany przez RMF24 Abdul Karim, starszy oficer policji stanowej w Kerali, w wyniku wypadku zginął jeden pilot, a przynajmniej 16 osób jest “w stanie krytycznym”. Według Rzeczpospolitej, na miejscu zdarzenia pojawił się zastęp straży pożarnej i około 24 karetki ratownictwa medycznego. Katastrofa nadal badana jest przez krajowe służby.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

Na pokładzie było najprawdopodobniej ponad 180 osób, a indyjskie media podają konkretną liczbę 197 pasażerów. Jak na razie służby krajowe nie poinformowały o stanie reszty załogi - wiadomo, że rejs obsługiwało przynajmniej 6 pracowników linii Air India Express. Katastrofa z 7 sierpnia nie wiązała się z zapłonem infrastruktury pokładowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

Źródło: RMF24/ Rzeczpospolita

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł