Kasia Cichopek na wsi.Fot. Instagram.com/katarzynacichopek (zdjęcie poglądowe)

Wielu może tylko pozazdrościć. Wydało się, jak Kasia Cichopek spędza ostatni weekend wakacji

Kasia Cichopek postawiła na wypoczynek, który jeszcze dekadę temu cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony krajowych urlopowiczów. Teraz taki wyjazd uchodzi za niszę sektora, jednak aktorka wyraźnie wpisuje się w nieco powracający trend.

Kasia Cichopek w ostatni weekend sezonu zdecydowała się na wyjazd poza miasto. Aktorka postanowiła spędzić czas na wsi, co nie kojarzy się już z kiczem lub turystycznym bezguściem, a ciekawą alternatywą wobec najbardziej obleganych kurortów.

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzytaj dalej

Kasia Cichopek i agroturystyka

W najnowszym wpisie Kasia Cichopek podzieliła się z obserwatorami swoim sposobem na spędzenie weekendu. Okazuje się, że aktorka nie zdecydowała się na popularne city-breaki, czy kurort, a chwilę na wsi. Taki sposób spędzania czasu w pewnym stopniu wraca do łask, a o renesansie agroturystyki przesądził najprawdopodobniej koronawirus.

Kasia Cichopek nie jest jednak jedyną zainteresowaną taką formą wypoczynku. Jak przyznaje Wiesław Czerniec, prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” zainteresowanie wypoczynkiem na wsi przerosło najśmielsze oczekiwania właścicieli pensjonatów. Na powrót trendu wpłynął przede wszystkim pierwszy etap krajowego lockdownu.

Nie tylko Kasia Cichopek

Nawet bez znajomości przesłanek Kasi Cichopek, można domniemywać, że wyjazd na wieś w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest najprostszym sposobem na urlop. W rozmowie z PAP Czerniec zaznacza, że pewne elementy oferty uległy zmianie, m.in. wykluczono posiłki z gospodarzami lub innymi gośćmi. Ponadto, turyści zainteresowani są przede wszystkim obiektami z oddzielną kuchnią i łazienką. Wszystkie zmiany mają oczywiście związek z pewnym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Nie zmienia to jednak faktu, że agroturystyka bije rekordy popularności.

Dzisiaj grzeje: 1. Skażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepidu
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

- W tym roku, z oczywistych względów Polacy zdecydowanie wybierają wypoczynek na wsi, więc obłożenie noclegów jest duże. A w czerwcowy długi weekend trudno już o wolne miejsca nawet w kamperach, ale na wakacje miejsca jeszcze są. Na przykładzie moich obiektów i miejsc związanych z Federacją, mogę powiedzieć, że na wakacje ok. 60 proc. terminów jest już zajętych - mówił cytowany przez RMF24 prezes PFTW.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: Instagram.com/RMF24

Następny artykuł