Karpacz jednak z deszczem.Fot. Pixabay.com/ ___DeeJay___ (zdjęcie poglądowe)

Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj

Karpacz może pożegnać aurę, która zachęcała tysiące turystów do spędzenia urlopu właśnie w dolnośląskim kurorcie. Już od dzisiaj (sobota, 29 sierpnia) wejście na Śnieżkę nie będzie należało do najłatwiejszych wyzwań tego sezonu.

Karpacz przypadnie do gustu tym urlopowiczom, dla których wspinaczka w temperaturze powyżej 20 stopni jest najprawdziwszą męczarnią. Urlopowicze, którzy z kolei mają słabość do bezchmurnego nieba, słońca i niewysokiej wilgotności powietrza muszą nastawić się na niemałe rozczarowanie.

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzytaj dalej

Karpacz już nie letni

Według doniesień lokalnych mediów Karpacz w ten weekend nie będzie należał do najcieplejszych punktów na polskiej mapie turystycznej. Średnia temperatura w sobotę (29 sierpnia) będzie oscylować w okolicach 18 stopni, a w nocy - 11 stopni. Południowo-zachodni wiatr w porywach osiągnie prędkość 18 km/h, a turyści powinni nastawić się na potencjalne ryzyko opadów.

Karpacz w oczach synoptyków najprawdopodobniej nie będzie sierpniowo-wrześniową “stolicą opadów”, jednak już w okolicach godzin porannych przez kurort przeszedł lokalny deszcz, którego powrót szacuje się na 40 proc. szans. Sobota najpewniej nie stanie pod znakiem burz - tutaj meteorolodzy deklarują zerowe szanse na "błyski i huki".

Karpacz na niedzielę

W niedzielę z kolei (30 sierpnia) Karpacz zafunduje turystom temperatury rzędu od 16 do 18 stopni, co może przypaść do gustu grupie raczej zimnolubnych urlopowiczów. Wiatr wschodnio-północny w porywach rozwinie prędkość jeszcze mniejszą niż w sobotę, bo 8 km/h. Jednakże, w kategorii opadów, ostatni dzień weekendu może zaserwować bardzo niekorzystną scenerię Sudetów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie wiedziała o swojej przypadłości przez kilkanaście lat. Natychmiast przeszła operację, wyjątkowy przypadek
2. Zrobili rodzinne zdjęcie na urlopie. Gdy się przyjrzeli, byli przerażeni, wcześniej nic nie dostrzegli
3. Strumień pieniędzy popłynie do milionów Polaków. Niebawem rozpocznie się wypłata zaliczek

Karpacz na 90 proc. stanie pod znakiem opadów. Pomimo zerowych szans na burze, spacery w deszczu raczej nie są najlepszym wariantem na spędzenie końcówki sezonu. Po opadach nawet godziny wieczorne nie zachęcą do wyjścia - synoptycy prognozują, że temperatura w nocy osiągnie pułap najwyżej 9 stopni.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wiadomości dla Jerzego Brzęczka. Dwóch piłkarzy nie przyjedzie na mecze reprezentacji, wszystko przez przepisy
  2. Aż trudno uwierzyć, co Michał Adamczyk powiedział po "Wiadomościach". Obraźliwe porównanie
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Suczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nóg

Źródło: karpacz.naszemiasto.pl

Następny artykuł