Karpacz z kontrowersyjnymi pamiątkami.Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Pani Ilona przeglądała pamiątki w Karpaczu, jest zdruzgotana. Widziała rzeczy, o jakich nawet nie śniła

Karpacz zdaniem niektórych turystów - wymyka się dotychczasowym wyobrażeniom. Przez pryzmat pamiątek pani Ilona opisuje miejscowy rynek turystyczny, który nie spełnia oczekiwań części przyjezdnych.

Karpacz - to tutaj tysiące turystów zjeżdża z całej Polski, aby poczuć klimat dolnośląskich gór. Niestety, jedna z czytelniczek WP natknęła się na pamiątki, które podają w wątpliwość stan krajowej turystyki.

Tomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówTomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Karpacz: Pamiątki jak ze sklepu dla dzieci

Jak opisuje Karpacz pani Ilona, popularny kurort traci na rzecz komercyjnych pamiątek. Turystka była świadkiem jak przeważająca część upominków to gadżety rodem ze sklepów dla dzieci lub magazynów z mało wyrafinowanymi prezentami. Miecze z Minecrafta są dla przykładu głównym łupem najmłodszych urlopowiczów. Niektórzy dają się skusić na pluszaki. Czy to koniec regionalnych pamiątek?

- Ok, nie będę się upierać, że każdy z gór musi przywozić tylko lokalne wyroby, wełniane swetry czy ciupagi. Jednak nieustannie zaskakuje mnie asortyment straganów z pamiątkami i wprost nie mogę wyjść z zaskoczenia, gdy patrzę na ilość tandety nagromadzonej wśród niewielkiej liczby naprawdę wartościowych pamiątek - wspomina Karpacz na łamach WP.

Karpacz “tonie” w lamach

Czytelniczka Wirtualnej Polski stwierdza, że Karpacz nie eksponuje lokalnych produktów, ponieważ lepiej sprzedają się gadżety z kreskówek. Dla nieco starszych turystów lokalni handlarze mają do zaoferowania otwieracze do piwa w kształcie butelek whiskey, a także niewybredne upominki rodem z niechlubnych stoisk Sopotu. Hit cenowy? Pluszowe lamy po 105 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywała wpadka Andrzeja Dudy. Jego słowa o Rzymie Polacy zapamiętają na długo
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa

- "Gdzie się podziały prawdziwe pamiątki?" - zadaję sobie pytanie w myślach i staram się odnaleźć coś w czeluściach straganów. Nie byłabym uczciwa, gdybym powiedziała, że nic takiego tam nie ma, ale prawda jest taka, że to naprawdę niewielki procent tego, co się sprzedaje. Można gdzieś wypatrzeć lokalne sery, skórzane portmonetki, kapcie czy skarpety. Ale nie są one eksponowane, a zawalone tym, co jednak sprzedaje się najbardziej - relacjonuje pani Ilona na łamach Wirtualnej Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Podczas wycieczki wbił ci się kleszcz? Lekarze ostrzegają, niemal wszyscy popełniają wtedy karygodny błąd
  5. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł