Karpacz. Luksusowy hotel z XX wiekuWikimedia Scotch Mist CC BY-SA 4.0

Kiedyś był hitem Karpacza, dziś na jego widok serce pęka. Wyjątkowo przykre

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Od lat jest główną konkurencją Zakopanego wśród osób wybierających wakacje w górach. Mało osób wie, że istnieje tam miejsce, które kiedyś było luksusowym hotelem. Przykre, jak się zmieniło.

Karpacz to uwielbiane miasto przez polskich turystów. To właśnie tam na początku XX wieku powstał luksusowy hotel. Był pełny gości. Później był sprzedawany w nowe ręce. Smutne jest to, jak teraz wygląda. O jaki hotel chodzi?

Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyPodjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyCzytaj dalej

Karpacz. Luksusowy hotel z XX wieku

Hotel Sanssouci był wybudowany na początku XX wieku, niedługo po ogromnej powodzi z 1897 roku. Działanie rozpoczął w 1905 roku. Właścicielem tego miejsca był Juliuß Most, który majątek zgromadził w Ameryce Południowej. Nazwa Sanssouci pochodziła z języka francuskiego. Zainspirowano się słowem "sans souci", które oznacza beztroski lub beztrosko.

Jak na tamten okres, było to miejsce niezwykle luksusowe. Była tam winda, restauracja, kasyno, bieżąca ciepłą i zimna woda, a także centralne ogrzewanie. Hotel oferował 85 miejsc noclegowych. W czasie wojny został przekształcony na ośrodek dla żołnierzy. Przez jakiś czas była tam także japońska ambasada, która została przeniesiona do Karpacza z Berlina.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie
2. Produkty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturm
3. Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicy

W połowie tysiąclecia hotel został przejęty przez Fundusz Wczasów Pracowniczych, który postanowił zmienić jego nazwę na Urocza 1. Standard został jednak utrzymany. W czasach PRL-u miał to być najlepszy ośrodek wypoczynkowy w mieście. Z czasem miejsce stało się nierentowne i zostało sprzedane. Z roku na rok wygląda coraz gorzej. Chociaż pojawiają się plotki o renowacji, żadne prace nie zostały rozpoczęte.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies rasowy, ale bez rodowodu. Czy pies bez papierka jest kundlem?
  2. Naukowcy aż osłupieli, gdy zobaczyli najnowsze zdjęcia. Wielka Czarna dziura zrobiła coś niezwykłego
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Onet

Następny artykuł