Karpacz nowym ogniskiem coviduFot. unsplash.com/@lomash_s

Nowe ognisko koronawirusa. Byli tuż pod Karpaczem

Karpacz jest teraz pełny turystów, co zwiększa ryzyko zakażeń. Jedna grupa zawiozła chorobę spod tego miasta do domu, co pogorszyło sytuację w całym województwie. Niedaleko popularnej miejscowości swój obóz mieli zawodnicy judo.

Karpacz i okolice mogą zostać ogłoszone ogniskiem covidu, jeśli pojawią się informacje o kolejnych zakażeniach. Grupa judoków z Bytomia przebywała do niedawna na obozie w Borowicach nieopodal Karpacza. Chorobę przywieźli ze sobą do domów, co mogło doprowadzić do kolejnych infekcji w województwie śląski. W środę ogłoszono, że wykryto 160 nowych przypadków.

Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragicznaSą ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragicznaCzytaj dalej

Karpacz może być zagrożony

- Po przyjeździe u jednej z osób wystąpiły objawy wskazujące na możliwość zakażenia SARS-CoV-2. Sanepid zdecydował o kwarantannie wszystkich ok. 30 uczestników obozu. Po badaniach okazało się, że zakażonych jest 19 osób. Jutro będą pobierane wymazy od kolejnych siedmiorga uczestników - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody cytowana przez Polsat.

Zawodnicy trenujący judo w Borowicach mogli mieć kontakt m.in. z osobami pracującymi w ośrodku. Jeśli doszło do zakażeń na tej linii, to zagrożeni są także inni turyści, którzy przebywają w okolicy. Trzeba bardzo uważać i zachowywać dystans także na szlakach, ponieważ ryzyko jest wysokie.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
2. Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świata
3. Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

Oprócz turystów spod Karpacza na wysoką liczbę nowych zakażeń na Śląsku wpłynęła sytuacja w jednym z domów seniora w Kobiórze. W ośrodku "Natalia" zachorowało 39 podopiecznych z 51 mieszkających tam na stałe. Ci, którzy są zdrowi, zostali przewiezieni do innego domu tego samego właściciela w Ogrodzieńcu. Sytuacja w szpitalach na południu jest już dramatyczna.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony Polaków
  2. Michał Szpak nie mógł milczeć. Zdecydował się na zaskakujący krok, w TVP zrobi się gorąco
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł