Karpacz potwierdzono przenosinyFot. Wikimedia Scotch Mist CC BY-SA 4.0

Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję

Karpacz stanie się gospodarzem ważnego wydarzenia, które miało być organizowane w Krynicy-Zdrój. Oficjalnie podjęto już decyzję o przeniesieniu organizacji do popularnego wśród turystów miasta. Jak podkreśla organizator, wybór był bardzo trudny, jednak zadecydowała o nim wyższa konieczność. Teraz nie ma innej możliwości.

Karpacz będzie miastem, w którym dojdzie do dużego wydarzenia, jakim jest Forum Ekonomiczne 2020. W przeszłości wśród uczestników obecny był między innymi premier Mateusz Morawiecki. Początkowo forum miało odbyć się w Krynicy-Zdrój, jednak ostatecznie zdecydowano o zmianie. Z podjęciem decyzji długo się wstrzymywano, ponieważ - jak podkreśla organizator - nie była łatwa. Jednak zadecydowało bezpieczeństwo i niepokojąca sytuacja miasta, które pierwotnie miało być organizatorem.

Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcjiŻywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcjiCzytaj dalej

Teraz to już pewne, że Karpacz będzie gościł Forum Ekonomiczne 2020. Chociaż doszło do zmiany miejsca, termin pozostał ten sam. Do wydarzenia dojdzie 8.09.2020 roku i będzie trwało do 10 września br. Organizatorem jest Instytut Wschodni, który niedawno wydał oficjalne oświadczenie w sprawie przeniesienia forum do Karpacza. Jak informuje komunikat, decydująca okazała się sytuacja związana z bezpieczeństwem. Krynica-Zdrój niedawno znalazła się na czerwonej liście Ministerstwa Zdrowia.

Karpacz gospodarzem Forum Ekonomicznego 2020

W związu z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce, Karpacz jest uznawany za miejsce bezpieczeniejsze. Po tym, jak w kraju odnotowano wyraźny wzrost zarażeń, Ministerstwo Zdrowia 6 sierpnia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w 6 województwach. Utworzono 3 strefy - zieloną, żółtą oraz czerwoną. Niestety Krynica-Zdrój znalazła się w strefie czerwonej, która jest objęta największymi restrykcjami, co wpłynęło na decyzję Instytutu Wschodniego.

- Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie - treść komunikatu cytuje portal aleBank.pl.

W dalszej części przeczytać można, jakie względy przeważyły w kwestii wyboru nowego miejsca. Sprecyzowano również w jakim ośrodku w Karpaczu odbędzie się wydarzenie. Okazuje się, że jego lokalizacja również będzie wyjątkowo prestiżowa.

- Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy zatem przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej. Co więcej, mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje - czytamy na stronie organizatora.

Dzisiaj grzeje: 1. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
2. Niewyobrażalny dramat w Grecji. Niestety, chodzi o Polaka
3. ZUS będzie przyznawał sowite dofinansowanie. Czas na wniosek mija już 31 sierpnia

Po tym, jak zdecydowano, że to Karpacz będzie gospodarzem Forum Ekonomicznego 2020, zapytano o reakcje Zygmunta Berdychowskiego, Przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Berdychowski w rozmowie z mediami przyznał, że decyzja spotkała się ze zrozumieniem, choć jej podjęcie nie było łatwe. Zapewniono również, że program wydarzenia nie ulegnie zmianom, a do internetu przeniesiono zaledwie część konferencji. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o szokującej zmianie cenowej w Kołobrzegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: aleBank.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł