Karpacz. Tajemnicze miejsce, którego nie znają turyściGoogle Maps (screen)

Prawie żaden turysta w Karpaczu nie wie o jednej rzeczy. Tajemnica miasta, którą warto znać

Karpacz to popularne miasto w górach. Uznawane jest za główną konkurencję Zakopanego. Wybierając się tam, warto zobaczyć nie tylko te najpopularniejsze atrakcje. Jest jednak miejsce, o których wielu nie ma zielonego pojęcia. Dlaczego warto je zobaczyć?

Karpacz od lat przyciąga tłumy turystów. Szczególnie teraz jeździ tam dużo ludzi, ponieważ trwa sezon wakacyjny. Miasto uznawane jest za jedno z najatrakcyjniejszych w polskich górach. Wielu uważa, że jest lepsze od samego Zakopanego. Pomimo popularności jest jedno miejsce, o którym prawie nikt nie wie, a jest warte odwiedzenia.

Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w PolsceSamolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w PolsceCzytaj dalej

Karpacz skrywa wyjątkowe miejsce

Tajemniczą atrakcją są Ogrody Laborantów. Za tym miejscem kryje się legenda. Mówi się, że ich powstanie powiązane było z dwoma studentami medycyny, którzy uciekli do Karpacza z czeskiej Pragi w 1700 roku. Mieli znaleźć schronienie u ogrodnika, który nazywał się Melchior Grossmann. Aby podziękować za pomoc, mężczyźni nauczyli go wyrabiania leków.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechał przez Gdańsk, nie wiedział, że go nagrywają. Nagle otworzył drzwi i się zaczęło, okropny skandal
2. Szykuje się dymisja ministra edukacji? Zaskakujące słowa Piontkowskiego

Na terenie ogródu są rośliny, o które dbano właśnie używając leków z receptur praskich lekarzy. Używano około 200 medykamentów na różne dolegliwości. Do ich produkcji wykorzystywano 98 rodzajów korzeni, 55 różnego rodzaju jagod i innych owoców, 43 rodzajów nasion, a także 7 gatunków drewna. Leki ziołowe produkowano dzięki surowcowi, który pozyskiwany był z dziko rosnących roślin. Używano również tych rosnących na terenie osady położonej w okolicach ulic Nad Łomnicą i Nadrzeczna.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja nagle wkroczyła do domu ulubieńca fanów. Odkryła przerażającą prawdę, legenda okazała się przestępcą
  2. Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowym
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. W nieludzki sposób pozbawili życia koziołka. Obroża leżała 100 metrów od ciała

Źródło: karpacz.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł