Karnawał w Rio na pewno nie w tym roku.Fot. Wikipedia.org/Ben Tavener/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Znika najważniejsze wydarzenie na świecie. Wszystko przez koronawirusa. Tysiące turystów brało w nim udział

Karnawał znany na całym świecie ma “zniknąć bezterminowo”. Z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy nie mają możliwości przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych.

Karnawał w Rio de Janeiro zostanie odroczony do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej. W samej Brazylii wskaźniki nie pozwalają na duże zgromadzenia publiczne, a organizatorzy borykają się z problemami finansowymi.

Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokaremSą poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokaremCzytaj dalej

Brazylijski karnawał na pewno nie w tym roku

Jak podają dziennikarze Radia Zet, karnawał w Rio nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa oraz braków finansowych na rzecz samych artystów. Już teraz głos w sprawie zabrali przedstawiciele podmiotów zajmujących się organizacją imprezy. Dużym problemem są także rekordowe wskaźniki w samej Brazylii.

- Doszliśmy do wniosku, że musimy karnawał przełożyć. Po prostu nie możemy tego zrobić w lutym. Szkoły samby nie będą miały czasu ani finansowych oraz organizacyjnych możliwości, by przygotować się do tego wydarzenia - mówił w rozmowie z mediami cytowany przez Radio Zet Jorge Castanheira, przewodniczący organizującej karnawał Niezależnej Ligi Szkół Samby Rio de Janeiro.

Karnawał w cieniu covidu

Już wcześniej brazylijskie Ministerstwo Zdrowia podawało liczbę zakażeń, która dorównywała m.in. Stanom Zjednoczonym. Karnawał w cieniu rekordowych wzrostów najpewniej obiłby się na wizerunku Rio de Janeiro. Obecnie Brazylia zajmuje trzecie miejsce pod względem łącznej liczby przypadków (po USA i Indiach) oraz drugie licząc przypadki śmiertelne (po USA).

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Karnawał w Rio rokrocznie odbywał się 4 dni przed Popielcem. Początki wydarzenia sięgają XV-wiecznych tradycji z Portugalii, kiedy to uliczna impreza najczęściej zmieniała się w masowe walki na pomidory i jajka (dochodziło też do rękoczynów). W XIX wieku próbowano nieco ostudzić zapał karnawałowiczów, przenosząc imprezę do zamkniętych pomieszczeń, jednak i ten pomysł spalił na panewce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł