Karkonosze narażone na oszustówfot. pikist/free-photo-vhrve

Skandal w okolicach Karpacza. Turyści, gdy zrozumieli, co się dzieje, byli zdruzgotani

Karkonosze cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Polacy chętnie odwiedzają tereny Sudetów. Niestety często można napotkać nieprzyjemności. Władze Parku Narodowego alarmują i proszę o roztropność.

Karkonosze położone są w Sudetach i przez cały rok przyciągają tłumy turystów. Jak się jednak okazuje wędrówka po górach i okolicznych rezerwatach czasami bywa bardzo ryzykowana. Polskie służby alarmują i proszą turystów, aby mieć się na baczność.

Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomośćRzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomośćCzytaj dalej

Niebezpieczeństwo w Karkonoszach

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, która wbiła w fotel wszystkich podróżnych, którzy mają zamiar lub już odwiedzili Karkonosze. Wszystko za sprawą oszustów, którzy nieustannie pojawiają się w górach i na różne sposoby próbują wyłudzi od turystów pieniądze. Bark czujności może sprawić, że zaryzykujemy utratą własnej reputacji i zostaniemy postawieni w sytuacji wysoko niekomfortowej, a nasze wakacje zamienią się w koszmar.
Oszuści, którzy działają na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, bardzo często podszywają się pod pracowników rezerwatu. Ich metoda polega na zbierania od turystów biletów wstępu, a następnie sprzedawaniu tych samych biletów innym zwiedzającym.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

Karkonoski Park Narodowy ostrzega turystów

Przed oszustami ostrzegają władze Karkonoskiego Parku Narodowego, które w mediach społecznościowych opublikowały oficjalne oświadczenie.

- Uwaga na naciągaczy! Pojawili się oszuści żądający od turystów zwrotu biletów na granicy KPN i próbujący je ponownie sprzedawać.
Pracownicy Parku nie odbierają biletów od naszych gości. Bilety pozostają własnością ich nabywców. Sprzedaż biletów do KPN prowadzona jest przy punktach kasowych Karkonoskiego Parku Narodowego oraz przez osoby w punktach mobilnych, które ubrane są w służbowy strój, oznaczenie KPN i eParki.pl oraz posiadają identyfikator z upoważnieniem do sprzedaży biletów wstępu na teren Parku. Prosimy turystów aby zachowywali zakupione bilety do kontroli na terenie KPN - czytamy na Facebooku KPN.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, gdzie kupujemy bilet wstępu do KPN, ponieważ oszuści próbują wykreować swoje miejsc dystrybucji biletów. Prawdopodobnie proceder trwa już od dłuższego czasu. Ale jak widać, władze Karkonoskiego Parku Narodowego postanowiły walczyć z przestępstwem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł