kaplica niebywała tajemnicaFot. Facebook Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach

Niepozorna kaplica w Chwarszczanach skrywa niebywałą tajemnicę. Nawet mieszkańcy nie mieli pojęcia

Kaplica w Chwarszczanach wiąże się z niebywałą tajemnicą. Nawet mieszkańcy nie mieli pojęcia o tym, jak bardzo jest wyjątkowa. Obecne prowadzone prace naukowców wiążą się z wielkimi nadziejami. Dotychczasowe odkrycia z pewnością są obiecujące. O interesujących wiadomościach z Pomorza donosi portal Wirtualna Polska.

Kaplica w Chwarszczanach to zarówno jeden z ciekawszych, jak i najbardziej niedocenianych punktów Pomorza. Miłośnicy regularnie opublikują zdjęcia związane z odkryciami na tym terenie na Facebooku Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach. Niedawno archeolodzy rozpoczęli prace przy kościele, a ich rezultat wydaje się bardzo obiecujący.

Fatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariuszFatalnie. Niepokojące słowa Ministra Zdrowia. Polaków czeka czarny scenariuszCzytaj dalej

Kaplica w Chwarszczanach łączona jest z Templariuszami. Ten rycerski zakon od dawna wiąże się z wieloma legendami i rozpala wyobraźnię badaczy. Niektórzy uważają, że członkowie zakonu zgromadzili ogromne bogactwa, które zostały ukryte. Według części specjalistów Pomorze – zwłaszcza okolice Chwarszczan – było miejscem, w którym Templarisuze działali dość aktywnie.

Kaplica w Chwarszczanach. Znaleziono relikty.

Co kryje kaplica w Chwarszczanach? Archeolodzy i inni badacze starają się to właśnie ustalić. Rozpoczęły się prace wykopaliskowe tuż przy kościele w tej miejscowości. Już w przeszłości w tym miejscu ekspertom udało się odnaleźć takie relikty jak monety, stare groby oraz fragmenty naczyń. Wiele osób ma jednak nadzieję, że prowadzone prace dadzą jeszcze większe efekty.

Zdaniem archeologów kaplica może skrywać znacznie więcej, a występowanie na jej terenie pamiątek po Templariuszach działających na Pomorzu, wcale nie jest wykluczone. Jak informuje portal Wirtualna Polska, badacze uważają, że efekty mogą być bardzo obiecujące. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Co ciekawe, mnóstwo mieszkańców nie ma pojęcia, że na obszarze wsi znajdować się mogą interesujące relikty.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

By dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje kaplica w Chwarszczanach, będziemy musieli poczekać na wyniki badań archeologów. W innym znaszych artykułów pisaliśmy również o przepięknym Pałacu w Mosznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Robert Makłowicz zajrzał do chorwackiej piekarni i szybko się wycofał. Smutny powód

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł